Ocena kierowcy - Daewoo Espero

slawekk, 18 lat temu
Silnik 1.8 i 95KM 70kW
Rok produkcji 1997
Daewoo Espero 1.8 i 95KM 70kW 1990-2000 - Oceń swoje auto
Rewelacyjny samochód. Duży rodzinny samochód z tanim serwisem. Do ideału brakuje mu tylko troche wiekszego otworu załadunkowego w bagażniku.
Silnik zaadoptowany z opla vectry B z oprogramowaniem koreańskim. Spisuje się b.dobrze pod warunkiem że jest to nie mniej niz 1,8 , silniki 1,5 są do tego samochodu troche za słabe. Z silnikiem 1,8 jadąc na piątce na trasie za ciężarówka 80km/h ,żeby energicznie wyprzedzic wystarczy wcisnać mocniej pedał gazu;) Za pierwszym razem byłem bardzo zdziwiony bo nie spodziewałem sie że będzie potrafił tak przyspieszyc!! (porównanie mam nie do malucha ale do nowej astry,corsy,merivy i starej beemki;)) Nawet w 100konnej astrze (1.6 16v) mam słabsze przyspieszenie;)
Skrzynia bardzo elastyczna, chodzi bez najmniejszych zgrzytów.
Niektórzy jako wadę podają miękkie zawieszenie - nie zgadzam się z ta opinią. Owszem zawieszenie jest miekkie ale dzieki temu duzo wygodniejsze. Samochód miękko płynie po drodze bez zbędnych podskoków na wszystkich nierównościach. Zawieszenie duzo wygodniejsze niż w nowej corsie lub nowej astrze. Rewelacyjny samochód na długie trasy.
Wszystko dookoła b.dobrze widać. Duże lusterka boczne znacznie zmniejszają "martwą strefę"
B.duzo jeździłem oplami i przyzwyczaiłem się do układu w oplach. Na początku ciężko zapamiętać który przycisk przy tablicy jest do czego, wszystkie przyciski wygladają tak samo ,a standardowa kierownica zasłania obrazki z opisami (jeżdżę odsunięty dość daleko od kierownicy) i trzeba się lekko wychylac na boki żeby zobaczyć obrazek.
Klimy nie mam, ogrzewanie jak włączę (przy -17 mam go od wrzesnia i narazie zimniej nie było) to po 10min mam saunę nie dając nadmuchu większego niz na "2".
Rewelacja. B. dużo miejsca z przody ,a z tyłu to wręcz kanapowiec. Przy fotelu z przodu odsuniętym prawie na max do tyłu, osoba siędząca za mna nie szturcha mnie kolanami po plecach (oboje ponad 180cm wzrostu)
Silnik chodzi cicho, czasami tylko jakis plastik zaskrzypi delikatnie w środku.
Mi przy mojej ciężkiej nodze pali prawie cały czas 9l/100km pb95 w jeździe po mieście (Warszawa) (co mnie najbardziej dziwi to bez względu na temperaturę na zewnatrz zawsze pali tyle samo). Jadąc ostatnio spokojniej na trasie, tzn 120-140km/h , kilka razy tylko do 160km/h, oczywiście z redukcjami biegów i wyprzedzaniem (częstym) spalił mi 7,8l / 100km. Częsci i naprawy b.tanie w porónaniu do innych samochodów.
W tej cenie nie ma w tej chwili samochodu tak dużego i z takim wyposażeniem. Dobrze utrzymany 6-7letni egzemplarz mozna kupić od 7 do 13 tys zł. Za tą cenę mozna dostac 20letniego zajeżdżonego golfa z rejchu z cofniętym licznikiem ;)
Fotel kierowcy trochę poskrzypuje (cicho). Pasują do niego chyba bez przeróbek bardzo wygodne fotele od vectry B Wymieniłem w nim tylko termostat, ale jak kupiłem samochód to on juz był padniety.
brak problemów (jeżdżę nim od pól roku i jeszcze nawet nie zmieniłem oleju - brak czasu :))

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 i 95KM 70kW [l/100km]

8,2