Ocena kierowcy - Daewoo Espero

ZOOL07@wp.pl, 19 lat temu
Silnik 2.0 i 105KM 77kW
Rok produkcji 1997
Daewoo Espero 2.0 i 105KM 77kW 1990-2000 - Oceń swoje auto
Jak na zlepek tylu podzespołów i części od różnych marek sam.to extra.(silnik al OMEGA A.skrzynia Vectra ,nadwozie wzgardzony model Citroena ,Płyta podłogowa Opel Ascona ,wykonanie Daewoo.Mam jeszcze mikrofalówkę i telewizor Daewoo i też bezawaryjnie mi już wiele lat chodzą ;)).Za te pieniądze grzech się czegoś czepiać.
Nie jest to sportowa jednostka napędowa, ale bez problemu przemieszcza tą wielką budę z cztero osobową rodziną wyładowanym bagażnikiem największym w autach osobowych typu sedan(560litrów),oraz wyładowanym bagażnikiem na dachu (500litrów) na trasach długości (najdłuższa moja w tym składzie to 6000 tys km średnia LPG 9l.)
Lekko pracuje nie chaczy .Są lepsze ale to już przesada.Za te pieniądze jest doskonała.
Po wymianie sprężyn i amortyzatorów na firmowe rewelacja.Przed wymianą ledwie przeciętny.
Za dużo widać!!!!Musiałem pozakładać rolety bo nie można się bezpiecznie z kobietą "pokokosić" :))
Mam 186 wzrostu .Moja żona 169.Oboje jeździmy tym wehikułem i do obu rozmiarów autko można bez problemu przystosować.Ruchoma kierownica i to w dużym zakresie regulacja fotela dobra choć ręczna.Cała reszta pod ręką.
W wersji z klimą można zaradzić wszelkim sytuacją pogodowym ,a co z tego wynika brakiem widoczności w związku z zaparowaniem wnętrza.
Pierwsze auto w którym przy moim wzroście nie mogę sięgnąć do pedałów przy max odsuniętym fotelu kierowcy ,a z tyłu jest jeszcze miejsce na nogi pasażera.Tylna kanapa elegancko wykrojona.Nie musisz jechać na baczność.Da się odpocząć w czasie jazdy nawet wielo kilometrowej.
Cichsze są tylko drogie auta z podwójnymi szybami próżniowymi ,dwa razy grubszymi elementami karoserii max wyciszonymi typu (BMW,MERC ITD.)ale za tą kasę jest doskonale.Przy 120km/h mogę w miarę cicho radia słuchać i jest ok.
Przy tej pojemności silnika,wielkości auta,wadze,wyposażeniu(klima ,wspomaganie,dużo elektryki) jest extra.Przy LPG ekonomika finansowa wychodzi na poziomie PF126p.
Jakoś EXTRA cena symboliczna.Auto z tak dużym wyposzżeniem i ten rocznik i z gazem za 12 000tys. ????Kup sobie Golfa golasa 91r.;))
Nie dbam o drobiazgi liczy się całość!!!!Ale jeśli już to za wolno się szyby podnoszą.Nie ma skór ,nawigacji i znaczka Lincolna na masce;))
Silniczek od spryskiwaczy się zatarł.Wymiana oringa na aparacie zapłonowym.(koszty razem 7 zł).

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 105KM 77kW [l/100km]

10,8