Ocena kierowcy - Daewoo Espero

Wojciech, 16 lat temu
Silnik 2.0 i 105KM 77kW
Rok produkcji 1997
Daewoo Espero 2.0 i 105KM 77kW 1990-2000 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Pękaja tylne sprężyny . U mnie pekły koncóki u dołu, solidarnie u obu, a raczej kupiłem juz pękniete, musze sie przyznac ze jezdze do tej pory
Układ elektryczny : Alternator a raczej cos tam w alternatorze, prostownik czy cos naorawa 150
Przeniesienie napędu : Przy 120 tys zaczełopiszczec łozysko przy przegle, wymieniłem łozysko i od razu sprzeglo, teraz sie zastanawiam czy słusznie. To w sumie tyle
Bardzo chciałem miec Espero. Trafiłem na doskonały egzemplarz ,eksplaatowany w Niemczech, genialnie zadbany, wizualnie rewelacyjny!!!Myslę odświerzyc zawieszenie( nieszczęsne spręzyny tylne, przejrzeć przód i jeździć. Eksplaatacja całkowicie bezproblemowa, tu nie ma co sie popsuć!!!!
Myslę, że jedna z mocniejszych stron auta. Lubię i preferuję jazdę spokojną i komfortowa, a do tego ten silnik nadaje sie idealnie. Nie jest to wyścigówka choć jak mam "wenę" to "kasuję" różne BMKi i AUDI, ale żadko. Świetne wyciszenie (pracę silnika słyszę tylko przy dynamicznym wyprzedzaniu pow. 4 tyś), świetna elastyczność( kilka razy przyłapałem sie ,że po wyprzedzeniu TIRa przy ok 120 chciałem przerzucić na piatke, a to własnie na piatce wyprzedzałem -świetnie!!!)Ostatnio zmieniałem ussczelkę pod głowicą, wiec była okazja zajrzec do środka: 145 tyś km, 40 tyś na gazie w Polsce i ... "brak jakichkolwiek oznak zuzycia" ( cytat z Mechanika) no ale 9 lat eksplaatacji w Niemczech przez przysłowiowego dziadka - 11 tys na rok!!!
Srednio. Bardzo lubię długie oplowskie przełozenia, świetny na trasie, przy dobrej drodze bez problemu i komfortowo mozna podrózowac 140-160 bez specjalnego uszczerbku na komforcie(niskie obroty, świetne!!!) Mniej lubię dosć ciezko wchodzące biegi ,zwłaszcza wsteczny, za krótkie chyba 1 i 2 i buczący u mnie czasem drążek ( to chyba mechanizm zmiany biegów do wymiany)
Jak wspomniałem lubie komfortowa jazdę wiec dla mnie jak ulał. Poza tym to samochód bardzo niski wiec też bardzo szybki i pewny w zakretach( Przy masie 1100 i gumach 195/60 14 przyklejony do drogi, dla mnie za szybki!!!)
Widoczność doskonała!!!
Nie mam zastrzeżeń
Nie mam zastrzeżeń
Dla mnie mogło by być wiecej miejsca na nogi z przodu(185cm) żeby wyprostowac nogi. Znam mniejsze auto w których mozna to zrobić.Z tyłu świetnie i bardzo komfortowo. Bagażnik to szafa
Silnik bardzo cichy, przeszkadzają trzeszczące plastiki w kokpicie na dołach. Powyżej 120 szum powietrza i opon - jedyne dzwieki
Myslę, że dobrze. Eksperymentuje heheh. Przy zwykłej instalacji i maksymalnych obostrzeniach w serwisie(czuć ubytek mocy) na trasie przy spokojnej jezdzie (90-100)poniżej 8 l!!!! Dla mnie bomba. Przy obecnych cenach gazu (nawet poniżej 1.7) 100 km kosztuje 13-14 złotych- ukłony dla terkoczących TDI heheh Wróce jednak do normalnego ustawienia, na którym silnik pracuje płynniej niz na benzynie!!!!: spalanie trasa 8-9 miasto 12-13. Jak na 2litry bardzo dobrze!!!
Moje Espero przez 9 lat jeżdziło w Niemczech ( tylko 100 tyś), doskonale utrzymane, blacha w doskonałym stanie, najbogatsza wereja: klima, elektryczny szyberdach, alusy ,drewnopodobne wykonczenie, wizualnie auto 3-5 letnie, zapłaciłem 5400 (lekko wgniecina blacha z przodu)+ opłaty, blacha, gaz , rejestracja = 9 tyś. Przejechałem już ponad 30tyś, Spokojnie mysle jeździć do 300 tyś
wspomniany trzeszczący lewarek, Lozysko sprzegła przy 120 tys (od razu zmieniłem sprzegło ale chyba sie pospieszyłem, coś w alternatorze, jakis prostownik czy cos 150 zł
spręzyny z tyłu- typowe dla espero

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 105KM 77kW [l/100km]

9,6