Ocena kierowcy - Daewoo Lanos Hatchback

Leszek, 7 lat temu
Silnik 1.4 i 75KM 55kW
Rok produkcji 2003
Daewoo Lanos Hatchback 1.4 i 75KM 55kW 1997-2004 - Oceń swoje auto
Silnik : Może nie mocarny, ale ekonomiczny i trwały.
Układ elektryczny : Zimą zacina się ogrzewanie tylnej szyby.
Czerwony lanos 1.4 hatchback rocznik 2003, Tani i w dobrym stanie. Kupiłem go rok temu (maj 2015 r.) z przebiegiem 82 tys., teraz o 11 tys. więcej. Solidne zawieszenie, spory prześwit (nie zawadza), blacha i lakier w porządku, dobry silnik. Słabowite hamulce, fotel kierowcy niezbyt wygodny, czasem ciężko wrzucić dwójkę, w ogóle zmiana biegów nie jest mocną stroną. Za to wymiana żarówki to minuta przyjemności. Lubię ten samochód, bo wozi mnie do celu bezpiecznie i na czas. I podoba mi się.
Solidny, bez fajerwerków. Nie woła o olej ani o nadmiar paliwa.
Minus przeciętnie ze względu na "dwójkę, która lubi zahaczyć. Pozostałe biegi wskakują lepiej.
Trzyma się drogi, nie zaskakuje i stara się łagodzić wrażenia wywołane nierównościami. W sumie plus trójka.
Siedzi się niezbyt wysoko, ale pole widzenia nie najgorsze.
Niezbyt wygodny fotel, a żeby oprzeć głowę na zagłówku, trzeba się trochę wygiąć. Na odcinku 150 km i z powrotem nie czułem jednak bólu kręgosłupa. Pokrętła pod ręką, pedały pod nogami. Pasuje mi podświetlenie tablicy - blado zielone, prawie białe, dzięki czemu nocą przyjemniej i lżej dla oczu.
Sporo wilgoci w deszczu, trudno ją usunąć, a zimą szyba zamarza od środka, po prostu lód. Ogrzewanie z przodu powolne, a tylne działa po swojemu. Dmuchawa też niezbyt mocna. Potrzebna klima.
Nieźle, chociaż nie mam długich nóg i brzucha. Rzadko kogoś wożę, a jeśli już, to nikt nie narzeka.
Do setki w porządku, powyżej trochę głośno, a więcej jak 120 nie jechałem.
Części niedrogie, przez rok i 11 tysięcy km wymieniłem końcówkę tłumika za 150 zł, olej, filtry i świece za jakieś trzy stówy łącznie, dwie żarówki H4 i dwie pozycyjne. Chyba tyle. Aha, zakonserwowałem przed zimą za 3 stówy (profilaktyka, warto, bo blacha i lakier są w dobrym stanie).
Zapłaciłem zań 4 tys., dokładam tyle ile się zużyje i tak jest dobrze.
Na autostradzie zapaliła mi się kontrolka check. Stanąłem, wyłączyłem, zgasła, potem już nie wróciłem na autostradę, ani się nie zaświeciła ponownie.
Tak trzymać.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i 75KM 55kW [l/100km]