Ocena kierowcy - Daewoo Lanos Hatchback

bonczek@astercity.net, 20 lat temu
Silnik 1.5 i 16V 100KM 74kW
Rok produkcji 1999
Daewoo Lanos Hatchback 1.5 i 16V 100KM 74kW 1999-2004 - Oceń swoje auto
Miałem dużo wątpliwości biorąc w spadku to auto /nowe/.Opinie że to badziewie itd przeplatały się z opiniami o niezawodności i im podobnymi.Nie miałem wyboru - spadek po teściu nie wypada domówić. Przejechałem autem 80000 km - wszystko sam prowadząc.Byłem w całej Europie.Auto jest bezkonkurencyjne jesli chodzi o niezawodnośc.Pobiło moje poprzednie.Ople,Volkswageny,Fiaty itd.Nigdy mnie nie zawiodło na trasie i nie miało humorów.Regularnie jednak wymieniam olej , płyny, klocki, świece - czyli to co powinno się wymieniać.Mam nadzieję nim jeszcze pojeździć bo nie stac mnie na inne auto.Do porażek Lanosa zaliczam beznadziejny plastik wykończeniowy i odgłosy zeń płynące oraz brak kieszeni i schowków wewnątrz auta.Zawieszenie też nie jest takie jak byc powinno.W tej jednak cenie , przy tej niezawdoności w moim samochodowym mniemaniu auto warte swoich pieniędzy.Może choc to wydaje się perwersją motoryzacyjną czynic przyjemność z jazdy.
żadnych problemów - tylko wymiana płynów i filtrów - raz świece
bez zastrzeżeń do chwili obecnej - żadnych zgrzytów, głośnej pracy.Sporadycznie za pierwszym razem nie chce wejść wsteczny
pierwszej klasy na pewno nie jest.Zbyt delikatny jak na polskie warunki - mógłby być twardszy w moim mniemaniu
nie mam problamów żadnych.Lusterka ok , szyby też i słupki nie przesłaniają newralgicznych częsci drogi.
siedzenie w moim modelu nie ma podnoszenia wzwyż a przydałoby sie, plastiki w środku - porażka, brak schowków i półek pomimo miejsca w środku
Może byc - klimy nie potrzebuje a samochód grzeje się szybko i wszystkie opcje dmuchawy spełniają swoje zadanie
Dla 4 osobowej rodziny z dziećmi 10-12 lat spokojnie wystarczy miejsca a i kot ma dla siebie miejscówkę.
Tu można dokonać poprawy szczególnie w drzwiach które świszczą na szybach od nowości co denerwuje przy szybszej jeździe.
Mam gazową instalację , fabryczną więc gaz na trasie 7,5-10, benzyna 8-10.
W tej cenie , w moim przypadku jest to dobry wybór, którego nie żałowałem nawet przez chwilę
82000 km i żadnej usteki, dosłownie żadnej - jedynie uszkodziłem z własnej winy antenę - urwałem.
Zero problemów czego zycze innym użytkownikom.

Usterki Daewoo Lanos

Daewoo Lanos – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu