Ocena kierowcy - Daewoo Lanos Hatchback

stasiewski@op.pl, 18 lat temu
Silnik 1.5 i 16V 100KM 74kW
Rok produkcji 1999
Daewoo Lanos Hatchback 1.5 i 16V 100KM 74kW 1999-2004 - Oceń swoje auto
Moim zdaniem samochód musi zarabiać na właściciela a nie odwrotnie , i takim właśnie samochodem jest Lanos .
silnik ma 230000 km , mam go od nowego i cały czas jest "prawie" tak samo dynamiczny. Spalanie UWAGA 6,9 do 8,5 GAZU Wystarczy nauczyć się jeździć , nie przekręcać na obrotach, normalnie ruszać (bez pisków). Troszeczkę za głośny ale mam dobre audio i nie słyszę innych dzwięków ;)) . Przy 160000 strzelił pasek rozrządu (4 zawory do wymiany + uszczelka pod głowicą ,planowanie głowicy itd razem 1800 PLN )Poza tym NIC .
Skrzynia przeciętna nie ma szału , ale nic złego o niej nie mogę powiedzieć . Przełożenie OK , dosyć elastyczna , największy plus to 5 bieg .
Przejechane 230.000 km i nic raz wymieniome końcówki i łożyska z tyłu . Amortyzarort 80% tył 75% przód badane przy 220,000 km. Układ kierowniczy precyzyjny wspomaganie super
Do przodu OK , do tyłu słaba . W lusterkach OK . Jak ktoś cofa na lusterka to da sobie rade na parkingu.
Wszystko na swoim miejscu ale fotel kierowcy pozostawia do życzenia sporo . Po 500 km wychodzi się jak połamany . Bolą plecy i okolice :(( .
Dosyć długo się nagrzewa ok 5 -8 min. Przy 4 osobach zimą zawsze szyby są zaparowane .
Jak na te gabatyty miejsca nie brakuje , ale przy wsiadaniu za kierownicę kilka razy boleśnie rąbnełem kolanem w deskę rozdielcza (miejszcze łączenia deski i drzwi kierowcy )
Jak wcześniej napisałem słychać silnik , ale można to naprawić podgłaśniając radyjko .
Mój jest super ekonomiczy Pali 6,9-8,5 wymieniam olej ,rozrząd ,tłumnik 2 razy, klocki, i to wszystko a ma przejechane 230.000 km , Kolego ma takiego samego ale bez gazu i ma przejechane 350.000 i nic się nie dzieje. Nie wiem jak to jest że ludzie piszą o kosmicznym spalaniu Lanosów wg mnie to mit , albo nie potrafią normalnie jeżdzić . Jak się ma 100 kM pod maską to nieznaczy ża trzeba je stale poganiać . Jak porównamy inne silniki gdzie z 1500 cm wyduszono 103 km i będziemy wciskać gaz w podłogę to spali równiee sporo ,ale tak to jest :) Cześci ekspluatacyjne (oleje filtry klocki itd) są tanie ,tańsze od WV i Opla i japońskich .
Za te pieniądze nie kupił bym lepszego samochody . Zarobił na siebie kilka razy . Może nie jest najpiękniejszy ,najszybszy ,najwygodniejszy,najbardziej ekonomiczny , ale stosunek CENY do tych wszystkich elementów jest doskonały .
Z pełną odpowiedzialnością : LANOS JEST NIEZAWODNY . Jedynie uwagi mam do elektryki . Podświetlanie wnętrza często wygasa ( przepalają się lampki)
Trzeba zwracać uwagę na posek rozrządu , musi być wymieniony co 50.000 .

Usterki Daewoo Lanos

Daewoo Lanos – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu