Ocena kierowcy - Daewoo Lanos Hatchback

Silnik 1.6 i 16V 106KM 78kW
Rok produkcji 1998
Okres użytkowania: 5 lat
Daewoo Lanos Hatchback 1.6 i 16V 106KM 78kW 1997-2004 - Oceń swoje auto
Silnik : Paliwożerny ale dobrze się zbiera.
Układ hamulcowy : Korodują przewody z płynem hamulcowym i trzeba je wymienić na miedziane.
Nie mogę pozytywnie ocenić auta w którym prawie się zabiłem przez trzy różne awarie, takich aut nie powinno się produkować albo nie powinno się im dawać homologacji na rynek Polski. I my to produkowaliśmy....
Ma moc i auto dobrze się zbiera ale jest ekstremalnie paliwożerny jak na tą moc to jego największa wada poza tym na postoju podczas odpalania silnika pękł przewód paliwowy to że auto się nie spaliło zawdzięczam tylko faktowi że poczułem od razu benzynę w środku i wyłączyłem silnik.
Nic się z nią nie działo.
Amory trzeba wymieniać niestety dość szybko, na dodatek co 120000 tys. kolumna kierownicy do wymiany ze względu na zużycie wspomagania które jest hydrauliczne i pada jak złoto przez co auto znosi w prawo lub lewo. Największym jednak felerem była jednak awaria układu hamulcowego w czasie jazdy z której się wybroniłem hamulcem ręcznym i faktem że przede mną było puste rondo. Jak się okazało skorodowały przewody płynu hamulcowego i trzeba je było wymienić na miedziane.
Rdza zjadła mi to auto dosłownie
Widoczność bardzo dobra
Dość przyjemnie się nim jeździ
Podczas grzania zimą na autostradzie pękł przewód z borygolem i zalał grzałkę i wpuścił parę borygolową do środka auta tworząc komorę gazową. Otrułem się oparami.
Jak na Hatchback jest w nim dużo miejsca.
Hałas w tym samochodzie nie był uciążliwy ale też nie należał do najcichszych aut jakie miałem.
Liczne naprawy i koszty części na poziomie opla skutecznie zraziły mnie do tego auta. Poza tym uważam że auto które stwarza awarie zagrażające życiu przy przebiegu 160000tys. jest po prostu trumną i nikomu nie mogę go polecić.
Za cenę 6500 zł w tamtych czasach mogłem naprawdę lepiej wybrać.
Pokrętła nagrzewnicy, klimy są sterowane za pomocą linek musiałem je wszystkie wymienić, zrobiłem to sam i nie było to drogie.
Wydaje mi się że wymieniłem już wszystkie powyżej w sumie koszt usterek przewyższył koszt auta a utrzymanie było również drogie. Jeszcze raz nie polecam.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 16V 106KM 78kW [l/100km]

9,2