Ocena kierowcy - Daewoo Lanos Hatchback

Staax, 6 lat temu
Silnik 1.6 i 16V 106KM 78kW
Rok produkcji 1999
Daewoo Lanos Hatchback 1.6 i 16V 106KM 78kW 1997-2004 - Oceń swoje auto
Inne : Najbardziej zaskakuje mnie w moim lanosie to ze daje rade przy wysokich predkosciach średnich. Przyjemnie sie go prowadzi na autostradzie i mija inne "lepsze" i mlodsze samochody :)
Silnik : Rowne obroty, zwinnosc i ogolnie ladnie pracuje na postoju.
Karoseria : Brak rdzy.
Inne : Jedynie ogrzewanie przy mocnych mrozach jest wada ktora na szybko podaje zeby nie bylo ze tylko chwalę :)
Jestem szczesliwym posiadaczem tego niepozornego auta :) jeszcze nigdy mnie poważnie nie zawiodl. Ma swoje "fanaberie" ale jak dla mnie tylko dodają mu uroku. Wszystko jest do ogarniecia jesli komus zalezy na samochodzi.
Moj lanos pieknie chodzi na gazie, obroty na zapalonym silniku ani drgna - 900/min. Gorzej na benzynie, ale juz po kilku, kilometrach na benzynie osiaga dobre stabilne obroty i płynność jazdy.
Bieg wchodza lekko, bez zgrzytow ani innych nirspodzianek.
Wspomaganie kierownicy dziala dobrze. Auto dynamiczne w zakretach, przyjemnie kreci sie kierownica :)
Pomimo lat, praktycznie brak rdzy, wiadomo ze na masce sa odpryski i lekko schodzi miejscami lakier ale czesto jezdze autostrada i dostaje kamieniami spod ciezarowek, wiec karoseria obrywa a i tak jest nieźle
Widocznosc niezla, czasem tylko slupek od strony kierowcy wchodzi w kadr, ale to raczej normalne.
Dla mnie miejsca jest dosc, dla pasezerow rowniez, wszystko w zasiegu reki, po czasie mozna obslugiwac "na pamiec", wszystkie przełączniki itp.
Jedyny minus (bardziej dla mojej dziewczyny), w moim egzemplarzu to kiepskie grzanie ale wiaze to z prawdopodobnie zardzewiala nagrzewnica. Koszt naprawy spory a da sie z tym zyc wiec czekam na cieplejsze dni :)
Bez zarzutu.
Wiadomo ze przy prędkości 150km/h jest glosno ale w 19letnim aucie nie uwazam ze to cos niezwykłego.
Podstawowe koszty eksploatacyjne to groszowe sprawy. A jesli nawet jest jakas usterka wymagajaca naprawy to czesci sa tanie jak barszcz.
Mysle iz lanos jest niedoceniany. Ktoś kto widzi lanosa myśli pewnie ze to slabe auto dla "biedakow". Ciekawe co mysla tacy ludzi kiedy mijam ich bez problemu na autostradzie, bo pomimo swojeg wieku, 140/kmh jade bez problemu i wrazenia ze sie zaraz zacznie cos sypac.
Jesl juz zdarzy sie jakas usterka, jest to z reguly pierdola ktora nie powoduje zatrzymania na poboczu i wzywania lawety. Jak ktos dba o to auto, to mysle ze nigdy sie nie zawiedzie.
BRAK!

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 16V 106KM 78kW [l/100km]