Ocena kierowcy - Daewoo Lanos Sedan

mariozzman, 12 lat temu
Silnik 1.5 i 16V 100KM 74kW
Rok produkcji 1999
Daewoo Lanos Sedan 1.5 i 16V 100KM 74kW 1999-2004 - Oceń swoje auto
Silnik : Dynamiczny, dzięki LPG oszczędny !
Zawieszenie : po 100 tyś do wymiany wszystkie końcówki drążków i sworzenie oraz tylne sprężyny.
To mój pierwszy samochód. Świetny jak na początek. Mały przebieg, ładny kolor 82U, Tani w utrzymaniu, wygodny. Dobry rodzinny samochód :)
Silnik pracuje raczej dobrze, czasami szarpnie głownie na benzynie, na gazie wolniejszy ale płynniejszy :) Powyżej 3,5 tyś obrotów dostaje kopa. Troszeczke za głośny.
Wszystko oki oprócz tego że czasem pierwszy bieg i wsteczny nie wchodzi od razu.
Czasem nim buja, ale to wina zuużytych amortyzatorów które będę wymieniał na najblizszych tygodniach, zamontuję porządny sprzęt. Dobrze się kręci, troszeczke z zawieszenia się psuło kilka rzeczy ale wymienione i tanie części.
Z przodu dobrze, z tyłu tylnia szyba źle służy, zwłaszcza kiedy się nie jest wysokim. Lusterka pomagają cofając i manewrując :)
4 osoby bez problemu, jednak jeśli z tyłu już siedzą 3 dorosłe osoby troszeczke ciasno ale nie jest tak źle. Z przodu też nie najgorzej. Raczej wygodnie. Bagażnik troszke mały przez butle za siedzeniami.
Bez klimatyzacji , więc dla mnie porażka, bardzo ciężko go schłodzic w upalne dni , natomiast w zimę raczej dobrze grzeje tylko często parują szyby, pod siedzeniami magazynuje się woda.
Jak dla mnie jest wporządku, z tyłu wygodnie z przodu też raczej oki. Miękkie fotele.
Samochód na zwykłych standartowych obrotach 1,8-2,5 ładnie cicho, powyżej 3,5 głośno jako iż jeżdzę powoli to nie narzekam :)
Wcześniej sama benzyna, spalanie 8,5 w jeździe mieszanej spokojna jazda za 50 zł robiłem około 120 km, kilka miesięcy temu zamontowałem instalację II generacji LPG i mogę dużo więcej i taniej jeździc, spalanie 9,5 gazu , na pełnym tankowaniu (40l) robię 430 km więc około 2 tygodnie jeżdzenia za 95 zł. Ceny napraw zależy jakie części się zamontuje, ogólnie bardzo tanio ale wolę włożyc porządny sprzęt i jeździc pewniej. Wiele rzeczy potrafię samemu wymienic ponieważ samochód prosty w konstrukcji i dlatego też oszczędzam na kosztach robocizny :) Polecam !
Części średnio 30% tańsze od innych marek i łatwo dostępne i proste w wymianie. Spalanie dosyc duże ale LPG robi swoje i można naprawde tanio jeździc. Na benzynie bym chyba zbankrutował lub jak najmniej jeździł.
Do samochodu można domontowac wiele dodatków np. podłokietnik, jakieś dodatkowe diody, wyposażenie tylu zamek centralny, alarm, elektryczne szyby, nawet samemu, można dużo grzebac w tym samochodzie.
Wymieniając regulacje części ekspoatacyjne typu świece, olej, filtry i inne z zawieszenia auto będzie chodzic bez rzadnych problemów. Ja po zakupie samochodu wymieniłem wiele rzeczy które od nowości nie były ruszane (hamulce, rozrząd, sprężyny z tyłu - pękły, świece, kable, gałki i sworzenie) i auto chodzi bez problemu.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.5 i 16V 100KM 74kW [l/100km]

9,2