Ocena kierowcy - Daewoo Lanos Sedan

m-mg@tlen.pl, 19 lat temu
Silnik 1.5 i 16V 100KM 74kW
Rok produkcji 2003
Daewoo Lanos Sedan 1.5 i 16V 100KM 74kW 1999-2004 - Oceń swoje auto
wybierałem auto przez 3 miesiące , porównywałem , testowałem , szukałem opinii , do dyspozycji miałem 50 tyś zł i wybrałem LANOSA ! oczywiście full wersję
głośna praca powyżej 4 tyś obr. ale przyjemne brzmienie !
nie stwierdziłem jeszcze żadnych usterek, oby tak dalej
doskonałe na polskie realia drogowe, zbytnie wychyły na zakrętach, ale auto zachowuje się bardzo stabilnie nawet na standardowych oponach R14 185, na szerszych byłoby lepiej. Kierownica dobrze odzwierciedla drogę, każdy nawet niewielki ruch powoduje szybką reakcję
utrudniona widoczność do tyłu, zagłówki zasłaniają pół szyby, niestety te ważniejsze pół. na szczęście w większości jeżdżę do przodu i tu widoczność znakomita
schowek wystarczający, boczki w drzwiach mają dużą kieszeń, dodałem podłokietnik ze schowkiem ponieważ daewoo nie oferuje go nawet jako opcji. bagażnik oferuje mi więcej niż potrzebuję na codzień, w miejscu na koło mam butlę LPG mimo to naprawdę OK
klima spisuje się świetnie ( porównanie z drugim moim autem m. Pontiac ) Wentylacja jest dobra szkoda że obieg powietrza reguluje się suwakiem. Auto jest garażowane od początku eksploatacji więc wyjazd zimą w 20 stopniowy mróz nie stwarza problemu, ale pozostawiony na mrozie grzeje się długo ,,, polecam osłonę na atrapę gwarantuje to nagrzewanie szybsze o ok 35%
przednia przestrzeń dla osób o wzroście 180 cm wystarczająca , z tyłu dwie osoby podróżują komfortowo a trzy mogą spokojnie podrózować , ja traktuję to auto jako 3-osobowe
tutaj niestety nie jest najlepiej ale do 120 km/h można swobodnie rozmawiać . odgłosy zawieszenia i silnika w pewnaj części dobiegają do uszu podróżujących
spalanie w mieście 30 km/h - 9 l LPG lub 8 l PB95 spalanie w trasie 90 km/h - 8 l LPG lub 6 l PB95 spalanie w trasie 120 km/h - tak jak w mieście
za te pieniądze mam wszystko to co jest potrzebne do wygodnego przemieszczania się z punktu A do punktu B
centralka sterowania zamkiem wymiana po 1500 km. wymiana siłownika bagażnika 20 000 km

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.5 i 16V 100KM 74kW [l/100km]

7,8