Ocena kierowcy - Daewoo Lanos Sedan

Silnik 1.5 i 16V 100KM 74kW
Rok produkcji 1999
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Daewoo Lanos Sedan 1.5 i 16V 100KM 74kW 1999-2004 - Oceń swoje auto
Ogólnie jest całkiem dobrze choć chcę w tej chwili kupić większy wóz -jakieś Mondeo ;) Tego samochodu nie sprzedam będę miał go prawdopodobnie dozywotnio ;) (dlatego zrobiem ostanio remoncik) - nie będę komuś robił prezentu ... takie niskie ceny na rynku są :(
Dałbym 4,5 :) Jak na taką pojemnośc i te KM bardzo dobry silnik. Lecz po 120000km był już trochę głośniejszy ale wymieniłem rozrząd itp i jest jak nowy :)
Całkiem dobrze, choć czasami bardzo rzadko wsteczny nie chce wejść.
Nie ma się czego przyczepić - nawet przy 160km/h prowadzi się całkiem prosto ;) Acha amortyzatorów jeszcze nie wymieniałem i mają sprawnośc około 78% - to chyba nieźle jak na nasze drogi :) No własnie - nasze drogi - układ Lanosa mógłby być trochę bardziej miękki - na ale pewnie gorzej by jeździł przy 160km/h ;)
Calkiem dobrze. Może troszeczkę do tyły słabiej przez zagłówki nie widac.
Fakt podnoszone fotele by się przydały - dla mojej zony ;) Poza tym chyba OK :)
Jak się nie ma KLIMY to czego oczekiwać można. W ziemie od zimnego silnika wolno się nagrzewa i hałasuje nawiew. Latem nawiew tylko nawiewa gorące powietrze zewnątrz.
Cłakie dobrze jak na takie gabaryty auta. Mam 4-osobową rodzinkę i się mieścimy nawet na 1200 km trasach :)
Mogło by być lepiej na wyższych obrotach i szybkościach. Najglośniej jest przy okło 130km ...potem już jakby ciszej ;) ALe jeżeli ktoś jeżdzi w granicach 2500 obrotów to całkiem ciche autko jest :)
Za zużycie paliwa dałbym tylko 2 ale ceny przeglądów i napraw podbijają ogólna ocenę do 3 ... 101 KM z 1,5 litrowego silnika muszą się z czegoś brac ...ze zużycia paliwa :/ Jeżli chocdzi o przeglądy to chyba tanie są no i części w porówanou do inncy podobny wozów tanie są.
Jezeli miał bym teraz kupić Lanosa z rocznika 1999 to oczywiści 5 :) Nowych już nie ma :)
Urwało mi się lusterrko wsteczne ... ale to chyba efekt tego, że przez te p7,5 roku samochodem używa róznież moja żona i tak prawie codziennie te lusterko przestawialiśmy ;) Plastiki trochę trzeszczą lecz nie zbyt mocno. Przepaliły mi się 3 żaróweczki tablicy i pod pokrętłami nawiewów.
Przeglądam pojazd co 15 tyś /km więc nigdy mnie samochód nei zawiódł poważnie w trasie. W tym czasie wymieniłem drążki, raz rozrząd. Przed tygodniem zrobiłem powąniejszy remont i wymieniłem rozrząd, tarcze hamulcowe, sprzęgło i ... uszczelkę pod głowicą bo zaczął olej cieknąć ... i jakies tak gumy ;) Za co zapłaciłem z przeglądem olejami itd około 2500,- - to chyba nie tak dużo ;)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5 i 16V 100KM 74kW [l/100km]

8,8