Ocena kierowcy - Daewoo Lanos Sedan

Silnik 1.6 i 16V 106KM 78kW
Rok produkcji 1998
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Daewoo Lanos Sedan 1.6 i 16V 106KM 78kW 1997-2004 - Oceń swoje auto
Silnik : Pomimo upływu czasu i zwiększającym się przebiegu gdy strzałka minie 3000 obr/min całkiem fajnie się jeździ. Jesli ktoś nie jest idiotą to jazda w trasie dostarca sporo przyjemności.
Silnik : Dwa razy wymiana uszczelki pod głowicą
Samochód oceniam dobrze, głównie pod kątem eksploatacji. Jest dobry bo jest tani w utrzymaniu. Znajomi pokupowali sobie drogie fury, no i płacz jak domorosli mechanicy nie są w stanie zrobić samochodu, bo trzeba zawitać do serwsiu, a tam płacz i zgrzytanie zębów przy płaceniu.
Kupiłem z przebiegiem 17 800 jako dwulatka. Mam go 11 lat i jest raczej oki. teraz 200 000 km bierze olej jakiś litr na 6000-8000 km. Przy średnim \"bucie\" pali w mieście do 10l ale nie przekracza tej wartości, aha żeby była jasne tankuję na Shelu.Na gazie przejechał 180 000 km, firmowy bedini, żyleta nic się nie psuło poza gwarancją a na gwarancji było troszkę kłopotów.
Nie ma problemów
miękko zestrojony, na wyścigówkę się nie nadaje przy mocniejszych zakrętach i dynamicznej jeździe koło zapasowe lata mi w bagażniku jak żyd po pustym sklepie.
trudna ocena, Raz miałem sytuację , że nie zauważyłem kobiety na pasach kompletnie zasłonił mi ją lewy słupek, nic się nie stało ale się troszkę wystraszyłęm
Sam nie wiem. Nie jest to kabina myśliwca, wszędzie dosięgnę. Oceniam jako przeciętną.
Oceniam raczej źle. Długo się kabina nagrzewa.
Mam prawie 150 kg wagi, pod tym kątem jest więcej miejsca niż w Golfie IV. Lanos jest można napisać pusty w środku.
Gdy był młody to był cichutki, tak do 120 000 km, teraz ma 200 000 km i zrobił się głośniejszy. 11 lat i skrzypi trochę tu trochę tam.
Samochód serwisowany, serwis w miarę tani. Po gwarancji oddałem go w ręce \"Zdziśka w garażu\" to był błąd, przeprosiłem się z serwisem. Np. wywalał mi bezpiecznik trzy dni stał w garażu i nie mogli dojść co się stało, zabrałem do serwisu 45 minut i 65 zł zapłacone i usterka usunięta.
Hmm, bardzo trudna sprawa. Oceniam przeciętnie, ale nie wiem czy to nie jest za wysoko. Ostatnio siedziałem w nowej Reno talia - tragiczna, jakosć plastyków podła, myślałęm że nie może być gorzej jak w Lanosie. Jakość spasowania elementów i jakość plastików oceniam słabo, siedziska też raczej słabo. Nie tylko liczy się silnik i moc. Przyjemnie to jest w kabinie Forda, Volkswagena, Audi, Volvo itp ale nie tu.
antena wymieniona na mechaniczną, elektryczna kosztowałaby mnie 250 zł, a mechaniczna z wymianą 70 zł. strowanie nawiewu wymienione, czujnik stukowy (antydetonacyjny - 330 zł) wymieniony. Cewka 3 razy wymieniona i chyba się zanosi na 4 raz. Oryginalna wytrzymała 8 lat (GM-a). Jeszcze pewnie by się coś znalazło ale nie pamiętam. Problemy z elektryką.
Dwa razy uszczelka pod głowicą po 120 000 km i po 160 000km. Pierwsza była robiona u \"Zdzicha w garażu\" , druga przez pana z serwisu (bo w serwisie krzyknęli 3 000zł z wymianą rozrządu) dał gwarancję na 100 000km.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 16V 106KM 78kW [l/100km]

8,3