Ocena kierowcy - Daewoo Lanos Sedan

Pele, 13 lat temu
Silnik 1.6 i 16V 106KM 78kW
Rok produkcji 2000
Daewoo Lanos Sedan 1.6 i 16V 106KM 78kW 1997-2004 - Oceń swoje auto
Silnik : Dynamiczny, elastyczny, bezawaryjny, ale za głośny.
Zawieszenie : słabe końcówki i sworznie, pękają sprężyny tylnie przy ok 100000km
Przeniesienie napędu : zawadzaja czasem biegi.
Bezawaryjny samochód, w miarę komfortowy. Bez dodatkowego wyciszenia głośny. Wlewa sie paliwo, wymienia części eksploatacyjne nie częściej niż u lepszych aut i jeżdzi. Jeżdzę 4 lata i jestem zadowolony, a samochodów miałem juz kilkanaście i żadnym tak długo nie jeżdziłem.
Silnik głośny, ale elastyczny i dynamiczny, dospiesza na każdym biegu i prędkości ( przekonało się już wielu kierowców innych aut ). Nic się nie psuje, nigdy nie zawiódł choć bierze olej. Problemy zdarzały się z osprzętem gazu.
Zawadza 1 i wsteczny, zaczyna być słychać jakieś łożysko.
Jestem po wymianie końcówek, sworzni, amortyzatorów i sprężyn, więc jeżdzi się jak w nowym czyli bardzo przyzwoicie, nic nie stuka.
Szerokie słupki przednie zasłaniają czasami pieszych i samochody ( parę razy byłem zaskoczony ) a szerokie tylnie cofanie. Do przyzwyczajenia.
Wszystko na swoim miejscu. Bez zarzutu.
W zimie grzeje b. dobrze. Głśny nadmuch już na 1 na zimnym powietrzu, na ciepłym go prawie nie słychać na 1 oczywiście. Brak możliwości zamkniecia nawiewów na pulpicie. Parują szyby w wilgotne dni.
Z pszodu miejsca w sam raz, moje fotele mają dużo pokręteł regulacyjnych, ale są za krótkie i niezbyt wygodne i już wygniecione, przebija się przez nie jakis drut, Z tyłu troszkę mniej miejsca i wydaje mi się że dość trudno się wsiada i wysiada.
Jest za głośno. Ja nad tym dużo pracowałem, wyciszyłem podłogę, drzwi, komorę silnika, dach, bagażnik, nadkola, poprawiłem przyleganie uszczelek okiennych do szyby i powprowadzałem dodatkowe uszczelki otworów drzwiowych i wiele innych różnych modyfikacji, efekt: jest ciszej niż w fokusie, astrze 2 i tego typie samochodów, do 110 jeżdzi sie w miarę komfortowo.
Jak na taki silnik to zużycie paliwa i gazu nie odbiega od innych aut z takimi silnikami. Ceny części chyba najtańsze ze wszystkich samochodów.
Za ta cenę nie kupi sie nic lepszego, mlodszego w tej klasie, a pewnie jakby sie dużo dołożyło, to też nie. No chyba, ze komuś przeszkadza daewoo, to nie polecam.
Przez 80 tyś przepaliły się żaróweczki już chyba wszystkich kontrolek. Urwały sie mocowania linki regulacji nawiewów. i zaciął zamek bagażnika i chyba juz nic, samochód bezawaryjny.
Nic się nie zepsuło. Trzeba wymieniać materiały eksploatacyjne i jeżdzić. U mnie były problemy z gazem, ale tak to już jest z tym paliwem.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 16V 106KM 78kW [l/100km]

9,7