Ocena kierowcy - Daewoo Leganza

Traper-Podhale, 16 lat temu
Rok produkcji 1999
Daewoo Leganza 2.0 133KM 98kW 1997-2001 - Oceń swoje auto
Inne : Nie zaskoczyło mnie nic ponieważ mój znajomy miał Leganzę i miałem sporo czasu by przekonać się do tego samochodu. A to co mówią że Leganza nie ma prestiżu,to nie prawda. Na drogach nie widzi się często tych samochodów, model nie jest "oklepany" jak inne marki.Dla tego jest wyjątkowy! Gorąco polecam.!!!
Układ elektryczny : Częstą przyczyną "pływania"obrotów silnika (poza silnikiem krokowym)jest masowanie .Na skutek korodowania styków zaczyna świrować elektronika ,na szczęście tą drobną usterkę można wykonać szybko i tanio w serwisie Daewoo.Koszt ok 100PLN.o
Zawieszenie : Jakie drogi takie zawieszenie.Na razie nie mam z tym problemu.
Inne
Jazda tym samochodem sprawia wiele przyjemności, duże gabaryty i miękie zawieszenie niwelują niedoskonałości naszych dróg.Po długiej podróży człowiek nie jest zmęczony.Poza tym strefy zgniotu ,wzmacniane drzwi długa maska zapewnia bezpieczeństwo kierowcy i pasażerom.
Cieszę się że w porę wymieniłem uszczelkę pod głowicą .Powinno się ją wymieniać po ok 160-180 tyś km. Następstwem czego pojawiły by się stuki i głosna praca silnika,a to już nie małe koszty.Lepiej pomyśleć o tym wcześniej.
Bez problemu.
OK
Bardzo dobra.Z regóły cofam na lusterka, nie mniej widoczność jest bardzo dobra.
Jak w limuzynie z górnej półki.
Nigdy nie zmarzłem,ogrzewanie wystarczające na polskie zimy. Wentylacja działa poprawnie. Przed upałami należy sprawdzic w jakim stanie jest filtr pyłkowy klimatyzacji,aby potem przy 30 stopniach ciepła oddychać świeżym powietrze ,a w zimie nie parowały nam szyby.Koszt filtra ok 50 PLN.
Wygoda .Jest gdzie wyprostować nogi nawet na tylnych siedzeniach.A przy rozłożonym podłokietniku osoby z tyłu mogą poczuć się jak w fotelu przed telewizorem.
Jest bardzo dobre ,nie wiem jak w innych Leganzach,ale ja nie narzekam.Przy zamkniętych szybach jest naprawdę cicho.Czasem ma się wrażenie że "zgasł" silnik.
Z tym jest różnie ,polecam jazdę na LPG. Benzyna jest coraz droższa, a w zakorkowanych miastach apetyt ma nawet nie zły.
Moją srebrną Leganzę kupiłem za 16 tyś w 2007r. Za te pieniądze nie kupił bym niczego z takim wypasem.Nie mam skóry ,bo nie chciałem "latać" na zakrętach.Nie piszę ile z niej wyciągnę ,bo mieszkam w górach i za bardzo nie ma gdzie się rozpędzic . Części są ogólnie dostępne.Serwis DAEWOO nie jest drogi więc wszystkie naprawy do tej pory robiłem w ASO w Nowym Sączu na ulicy Węgierskiej. POLECAM TEN SAMOCHÓD WSZYSTKIM TYM KTÓRZY MAJĄ DOŚĆ JAZDY MAŁYMI SAMOCHODAMI.KUPUJĄC LEGANZĘ POCZUJESZ SIĘ JAK KTOŚ WAŻNY !!!
Zwykłe części eksploatacyjne,klocki hamulcowe, parę przewodów gumowych,żarówki H1, filtry , oleje itd... Części są stosunkowo tanie .
Brak poważnych usterek. :-)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 133KM 98kW [l/100km]

9,1