Ocena kierowcy - Daewoo Leganza

Luk44.PL, 14 lat temu
Rok produkcji 1999
Daewoo Leganza 2.0 133KM 98kW 1997-2001 - Oceń swoje auto
Inne : wygodne fotele , wyposarzenie ,komfort jazdy , i ani jednego ogniska korozji nawet w okolicach nadkoli negatywy to silnik muł przydał by się tu 19TDI
Podejrzewam że leganza miała by inne logo bmw albo audi lub VW i tyle tylko kosztowała to każdy by ją chciał a że to daewwo to każdy się zastanawia
Kupując to autko myślałem że zawojuje świat chodzi mi o ilość KM bo jest ich aż 133 myślałem że będę królem dróg i się przeliczyłem Muł, coś zaczyna się dziać jak na obrotomierzu pojawi się ok..4000tyś.obr. no ale w końcu to limuzyna muszę przyznać że jest zaje.. elastyczny na 5biegu można jechać poniżej 50tki i nie szarpie ale po wciśnięciu gazu nawet do oporu nie reaguje ,jadąc 90km/h na piątym biegu chcąc coś wyprzedzić w miarę szybko trzeba wrzucić 3żeby w miarę to szybko zrobić .Komfort jazdy na poziomie limuzyny
Skrzynia sprawowała się super
Po drodze płynie ,komfort na poziomie ale na nierównościach i dziurach trochę za głośno i bardzo miękka na zakrętach się dość przechyla
Widoczność bardzo dobra ,duże lusterka boczne+łatwość regulacji fotela kierowcy
Musiałem wymienić nagrzewnice jak bym wiedział ile to roboty to bym się nie brał za to, całą deskę rozdzielczą trzeba rozebrać jak jest klimatronic i wymieniany filtr pyłkowy to z niczym nie ma problemu
miejsca jest multum i przewygodne fotele i tylna kanapa
silnik na małych obrotach pracuje bardzo cichutko,dolatując do świateł nawet miałem wrażenie że zgasł ,ale już po wciśnięciu pedału słychać ryk dosyć głośny
miasto 13l.LPG,10l.cykl mieszany i 8,6lpo trasie gazu oczywiście, części tanie filtr oleju 7zł filtr powietrza 19zł pyłkowy ok.45zł Za nową całą obudowę do filtra powietrza zapłć..100zł z filtrem w środku
w miare dobre auto za śmieszne pieniądze miałem je dokładnie dwa lata sprzedałem je za 10000zł ful opcja skóra,klimatronic,tempomat,kontrola trakcji i pełna elektryka rok99 a tera mam volvo v40 19TDI autko super ale brakuje mi pare rzeczy
Miałem problem na początku z imobilajzerem po włożeniu kluczyka i przekręceniu nie wyłanczał się i auto nie chciało zapalic trzabyło pare razy przekręcać klu.. aż kontrolka zgaśnie .Po przeczyszczeniu imob..przy kierownicy uspokoiło się na dobre a i termometr nie zawsze dobrze wskazuje temp.. zewnętrzną
nie było poważnych usterek jedynie prawie całą instalacje gazową wymieniłem bo była od nowości i ciągle się coś w niej psuło jak się z tym już uporałem wszystko grało

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 133KM 98kW [l/100km]

11,0