Ocena kierowcy - Daewoo Leganza

Rok produkcji 1998
Daewoo Leganza 2.0 133KM 98kW 1997-2001 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Układ elektryczny
Wygodne, pojemne auto. Może lekko zbyt krótkie przełożenia. Komfortowe zawieszenie, dobre prowadzenie. Tylna kanapa spokojnie pomieści trzy dorosłe osoby w tym dwie mierzące w okolicach dwóch metrów. Bardzo przyzwoite koszty użytkowania. Wygląd nawet z upływem czasu nie stał się w pełni toporny czy przestarzały. Na tle innych aut w tej klasie dostajemy auto niedrogie w zakupie, nie pochłaniające w eksploatacji, a jednocześnie bardzo wygodne.
Przy instalacji LPG silnik lubi uszkodzić uszczelki miski czy klawiatury. Poza tym kultura pracy na względnie wysokim poziomie. Silnik nie szarpie i nie próbuje walczyć z kierowcą.
Precyzyjna. W moim egzemplarzu jak auto jest zimne ciężko wskakuje pierwszy bieg, skrzynia sprawdzana, nie ma w niej usterki.
Precyzyjny, dobrze tłumi dziury jeśli zawieszenie nie wybite, łatwy do parkowania, promień skrętu w miarę.
Jeśli egzemplarz był wcześniej zadbany i nie był uderzony rdza może pojawić się w odpryskach. Mój egzemplarz bez rudej. Nie wiem jak inne egzemplarze jednak z zauważalnych rzeczy bardzo denerwującym jest słaba powłoka lakieru, która lubi się porysować.
Czy to jazda czy to parkowanie tyłem w nocy widoczność jest w jak najlepszym porządku. Musiałem się tylko przyzwyczaić do przyciemnionych szyb.
Wszystko na miejscu gdzie być powinno. Auto daje przyjemność z jazdy po mieście, jednocześnie nie męczy w trasie. Najpotrzebniejsze rzeczy są w zasadzie pod ręką, schowek w podłokietniku ma sporą pojemność. Jak dla mnie jest jednak troszkę zbyt niski przez co wygodne oparcie możliwe jest po lekkim obniżeniu pozycji siedzącej.
Ogrzewanie dość szybko jest w stanie nagrzać wnętrze. Klimatyzacja, jeśli napełniona bardzo dobrze chłodzi. Zakres ustawienia od 18 do 32 stopni z regulacją o 0.5 stopnia, pozwala na dokładne i pasujące nam dobranie temperatury.
Każdy z pasażerów ma bardzo komfortowe warunki, miejsca jest dużo i z przodu i z tyłu. Z racji na to, że nie jestem mały, mój fotel jest odsunięty dość daleko, a przy takim połączeniu osoba siedząca za mną bez problemu jest w stanie podróżować w pełni komfortowo.
Przy wyższej prędkości silnik jest słyszalny. Jazda w trasie bez muzyki będzie uciążliwa. Ogólne wyciszenie wnętrza jest dobre. Słyszalny szum w dużej mierze zależy też od opon.
Jak na gabaryty samochodu koszta są do zaakceptowania. Oczywiście jest to dwudziestoletnie auto i pojawiają się mniejsze lub większe problemy. Duże usterki na szczęście nie zdarzają się często, te drobne zamykany w kwotach 100zł. Jeśli ktoś ma czas, można przy niej dłubać samemu że względu na prostą budowę.
Za cenę, w której jesteśmy w stanie go kupić, auto jest jak najbardziej godne zakupu. Duże, wygodne, ładowne, z nadal ciekawym wyglądem. Ciekawsze auto niźli oklepany Passat.
Ze względu na wiek, samochód ma swoje problemy. Z tego co spotkało mnie to konieczność wymiany uszczelek silnika i wyrobienie tulei wahacza. Do tego moja miała problem z elektryką szyb. Otwierały się, nie zamykały. Poza tym, większość napraw kończy się w budżecie 100zł.
Nic takiego nie póki co nie spotkało. Jedyny problem, który miałem to pęknięcie sprężyny amortyzatora. Jednak sprężyna była oryginalna, miała 20 lat. Uciążliwe jest też zbieranie się wody w bagażniku, w miejscu koła zapasowego, woda skrapla się na klapie bagażnika.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 133KM 98kW [l/100km]

12,0