Szukaj

Ocena kierowcy - Daewoo Leganza

Brodaty_, 3 miesiące temu
Silnik 2.0 133KM 98kW
Rok produkcji 1998
Przebieg: 216 tys. km
Okres użytkowania: niecały rok
Daewoo Leganza 2.0 133KM 98kW 1997-2001 - Oceń swoje auto
4,43
6% lepiej od średniej w segmencie
Kupiłby ponownie
Co pozytywnie zaskoczyło oceniającego:
Zawieszenie
Uciążliwe usterki zgłoszone przez oceniającego:
Układ elektryczny
4,0
Całokształt
Wygodne, pojemne auto. Może lekko zbyt krótkie przełożenia. Komfortowe zawieszenie, dobre prowadzenie. Tylna kanapa spokojnie pomieści trzy dorosłe osoby w tym dwie mierzące w okolicach dwóch metrów. Bardzo przyzwoite koszty użytkowania. Wygląd nawet z upływem czasu nie stał się w pełni toporny czy przestarzały. Na tle innych aut w tej klasie dostajemy auto niedrogie w zakupie, nie pochłaniające w eksploatacji, a jednocześnie bardzo wygodne.
Wrażenia
4,0
Silnik
Przy instalacji LPG silnik lubi uszkodzić uszczelki miski czy klawiatury. Poza tym kultura pracy na względnie wysokim poziomie. Silnik nie szarpie i nie próbuje walczyć z kierowcą.
5,0
Skrzynia biegów
Precyzyjna. W moim egzemplarzu jak auto jest zimne ciężko wskakuje pierwszy bieg, skrzynia sprawdzana, nie ma w niej usterki.
5,0
Układ jezdny
Precyzyjny, dobrze tłumi dziury jeśli zawieszenie nie wybite, łatwy do parkowania, promień skrętu w miarę.
5,0
Karoseria
Jeśli egzemplarz był wcześniej zadbany i nie był uderzony rdza może pojawić się w odpryskach. Mój egzemplarz bez rudej. Nie wiem jak inne egzemplarze jednak z zauważalnych rzeczy bardzo denerwującym jest słaba powłoka lakieru, która lubi się porysować.
Komfort
5,0
Widoczność
Czy to jazda czy to parkowanie tyłem w nocy widoczność jest w jak najlepszym porządku. Musiałem się tylko przyzwyczaić do przyciemnionych szyb.
4,0
Ergonomia
Wszystko na miejscu gdzie być powinno. Auto daje przyjemność z jazdy po mieście, jednocześnie nie męczy w trasie. Najpotrzebniejsze rzeczy są w zasadzie pod ręką, schowek w podłokietniku ma sporą pojemność. Jak dla mnie jest jednak troszkę zbyt niski przez co wygodne oparcie możliwe jest po lekkim obniżeniu pozycji siedzącej.
5,0
Wentylacja i ogrzewanie
Ogrzewanie dość szybko jest w stanie nagrzać wnętrze. Klimatyzacja, jeśli napełniona bardzo dobrze chłodzi. Zakres ustawienia od 18 do 32 stopni z regulacją o 0.5 stopnia, pozwala na dokładne i pasujące nam dobranie temperatury.
5,0
Przestrzeń dla kierowcy i pasażerów
Każdy z pasażerów ma bardzo komfortowe warunki, miejsca jest dużo i z przodu i z tyłu. Z racji na to, że nie jestem mały, mój fotel jest odsunięty dość daleko, a przy takim połączeniu osoba siedząca za mną bez problemu jest w stanie podróżować w pełni komfortowo.
3,0
Wyciszenie
Przy wyższej prędkości silnik jest słyszalny. Jazda w trasie bez muzyki będzie uciążliwa. Ogólne wyciszenie wnętrza jest dobre. Słyszalny szum w dużej mierze zależy też od opon.
Ekonomiczność
4,0
Koszty utrzymania
Jak na gabaryty samochodu koszta są do zaakceptowania. Oczywiście jest to dwudziestoletnie auto i pojawiają się mniejsze lub większe problemy. Duże usterki na szczęście nie zdarzają się często, te drobne zamykany w kwotach 100zł. Jeśli ktoś ma czas, można przy niej dłubać samemu że względu na prostą budowę.
5,0
Stosunek jakość/cena
Za cenę, w której jesteśmy w stanie go kupić, auto jest jak najbardziej godne zakupu. Duże, wygodne, ładowne, z nadal ciekawym wyglądem. Ciekawsze auto niźli oklepany Passat.
Niezawodność
4,0
Drobne usterki
Ze względu na wiek, samochód ma swoje problemy. Z tego co spotkało mnie to konieczność wymiany uszczelek silnika i wyrobienie tulei wahacza. Do tego moja miała problem z elektryką szyb. Otwierały się, nie zamykały. Poza tym, większość napraw kończy się w budżecie 100zł.
4,0
Poważne usterki
Nic takiego nie póki co nie spotkało. Jedyny problem, który miałem to pęknięcie sprężyny amortyzatora. Jednak sprężyna była oryginalna, miała 20 lat. Uciążliwe jest też zbieranie się wody w bagażniku, w miejscu koła zapasowego, woda skrapla się na klapie bagażnika.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 133KM 98kW [l/100km]

Średnie zużycie
10,0
Minimalne średnie zużycie paliwa
9,0
Maksymalne średnie zużycie paliwa
12,0
Minimalne zużycie paliwa przy oszczędnej jeździe
9,0
Zobacz więcej na temat zużycia paliwa
Zobacz raport zużycia paliwa tego kierowcy
Czy ocena była przydatna?
Dyskusja
Ładowanie komentarzy...