Ocena kierowcy - Daewoo Leganza

Leganzowicz, 17 lat temu
Rok produkcji 1998
Daewoo Leganza 2.2 136KM 100kW 1997-2002 - Oceń swoje auto
Leganzą CDX de Lux jeżdżę od nowego. ( 1998 ) Pełne wyposażenie łącznie z skórą i podgrzewaniem siedzeń. Sylwetka rasowa z lekka angielska- projektowana była przez włochów dla jaguara. trochę ję zmniejszono .W tym roku myślałem o zmianie auta ale zrezygnowałem. Nietuzinkowa elegancka sylwetka Leganzy nadal mi sie podoba. Kupiłbym nową ale już jej nie produkują !
Od niedawna jeżdżę " na gazie " Pracuje sprawnie. Jest szybki i ma dobre przyspieszenia. Wyprzedzanie to przyjemność . Oleju nie pali aczkolwie zauważyłem ostatnio po wymianie paska rozrządu ( co 60 tys. km ) lekki wyciek oleju z uszczelniaczy. Pewnie nie wymienili .
Na postoju jest niekiedy " twarda " W czasie jazdy nie ma zastrzeżeń .
Sporo jeżdziłem po kiepskich drogach . Co kilkadziesiąt tys. musiałem wymieniać gumowe tuleje w tylnym zawieszeniu . ( kosztują grosze )Amortyzatory przednie i sprężyny wymieniałem tylko raz po 150 000 km. I to były " średnio " sprawne . Tylnie nie były wymieniane . Raz wymieniłem końcówki drążków kierowniczych . To wszystko przy 212 tys. km !
Chociaż tyłu przy cofaniu nie widać .
b,z,
Niekiedy jesienią parują przednie szyby . Problem w kilka sekund załatwia klimatyzacja .
Do 110 km bdb. Potem trochę słychać silnik. Ale bez przesady .
Benzyna na trasie w granicach 7.5 - 8,3 litrów Gaz 10 - 11 litrów
BDB
Wskażnik temperatury zewnętrznej- przekłamuje ze względu na złą lokalizację .
brak

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.2 136KM 100kW [l/100km]