Ocena kierowcy - Daewoo Leganza

jacekbambo@interia.pl, 16 lat temu
Rok produkcji 1999
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Daewoo Leganza 2.2 136KM 100kW 1997-2002 - Oceń swoje auto
Karoseria : Bardzo dużo miejsca zarówno dla kierowcy, jak i pasażerów. Poza tym auto w wersji z automatyczną skrzynią biegów doskonale się prowadzi i ma nadspodziewanie dobre osiągi i komfort jazdy.
Układ elektryczny : Usterka panela sterowania nawiewem ciepłego powietrza
Inne : Usterka pompy sterowania ABS
B. dobre i duże auto, w sumie mało awaryjne. Jeżdże nim ok. 100 km dziennie w każdych warunkach pogodowych i jest praktycznie bezawaryjne. Ponadto robiłem nim kilka razy trasy powyżej 2 tys. km w ciągu dwóch dni i nigdy mnie nie zawiodło.
Bardzo dobra kultura pracy silnika i jego elastyczność (jak na tak duże autko).
Mam auto z automatyczną skrzynią biegów. Doskonały wynalazek. Skrzynia bezawaryjna.
Auto dziewięcioletnie, nie bymieniano żadnych elementów zawieszenia, za wyjątkiem prawej przedniej sprężyny oraz stabilizatora przechyłu auta na zakrętach (taka mała gumka). Jak na polskie drogi auto sprawdza się b. dobrze.
Trochę zbyt ograniczone pole widzenia przez tylną szybę w trakcie cofania.
Mogłoby byc lepiej.
W sumie dobrze, chociaż w moim aucie wystąpiła usterka regulatora nawiewu ciepłego powietrza.
Baaardzo dużo miejsca dla kierowcy i pasażerów.
Jest OK.
Mój samochód jest zasilany gazem. Pali średnio w jeździe miejskiej ok. 12 l gazu/100 km. Myślę że to niezły wynik. Przeglądy wykonuje u zaprzyjaźnionego mechanika i jest to mniej bolesne niż w serwisie. Kiedyś korzystałem z serwisu na Towarowej w W-awie - dno. Lepiej było na Jagielońskiej. Ceny części takie sobie. Chociaż jest coraz więcej zamienników renomowanych firm.
Niska cena (auta używanego) w stosunku do komfortu, niezawodności i chyba w dalszym ciągu można powiedzieć, że jest to auto reprezentacyjne.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.2 136KM 100kW [l/100km]

11,0