Ocena kierowcy - Daewoo Lublin I

Silnik 2.4 D 70KM 51kW
Rok produkcji 1998
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Daewoo Lublin I 2.4 D 70KM 51kW 1995-1999 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy : Hamulce lucasa sprawują się dobrze,zatrzymanie z wyższych prędkosci nie stanowi problemu
Karoseria : korozja.... Ale jeśli porządnie zakonserwuje się auto będzie spokój
W 98r auto kosztowało mnie 45tys.zł za takie pieniądze mogłem kupić tylko nowe H-100 lub Trucka,ceny nowych które podał Intrall były zaporowe ale już ceny używanych są na rozsądnym poziomie.Powoli przymierzam się do zakupu kolejnego lublina od 2003r w Furgonie Max ale już z turbinką:D Jeśli ktoś nie potrzebuje wybajerzonego autka lub prestiżowego-> Polecam auto na kieszeń ludzi pracy
Dynamika średnia,auto bez problemu rozpędza się do 100 ,najszybciej jechałem 120 (prędkość według fabryki 105km/h) jednak przy takiej prędkości jest trochę za głośno.lecąc 100 da się wytrzymać
Skrzynia Kia,trochę za krótkie biegi
Wbrew wielu podanym tutaj opinią nie nosi mnie na koleinach,auto jest przewidywalne,jedyni podatne na podmuchy bocznego wiatru
Siedzi się wysoko,widoczność dobra,w lusterkach trochę gorzej (troszkę za nisko zamocowane,ale w modelu III rozwiązali ten problem)
Wszystko w zasięgu ręki,zegary czytelne
Zimą z nagrzaniem nie ma problemu,niestety latem układ wentylacyjny nie daje rady ochłodzić temperatury wewnątrz (polecam wiatrak pod zapalniczkę,sam mam założony i upały mi nie straszne:D)
Ok tylko środkowy pasażer ma mało miejsca na nogi
Do 100km/h dobrze,powyżej trochę ciężko wytrzymać ale dobre radio i głośniki potrafią to zrekompensować:P
Części bardzo tanie,każdy mechanik poradzi sobie z naprawami a nawet można samemu próbować.Części ogólnodostępne,jestem pierwszym właścicielem auta od 98r i nie zanotowałem żadnych większych awarii (przebieg 69tys) ale jeśli przestrzega się terminów przeglądów auto będzie prawie bezawaryjne
Za pieniądze jakie go kupiłem oraz tyle ile jest on obecnie wart nie wymagajmy cudów
Blacha strasznie koroduje 2 razy reklamowane na gwarancji w 1999 i 2001,od tego czasu spokój,małe wykwity na progu przy tylnich drzwiach oraz wymieniłem reperturki progów drzwi przednich prawych oraz przesówanych

On - zużycie paliwa dla silnika 2.4 D 70KM 51kW [l/100km]

10,4