Ocena kierowcy - Daewoo Lublin I

Silnik 2.4 TD 90KM 66kW
Rok produkcji 1996
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Daewoo Lublin I 2.4 TD 90KM 66kW 1996-1999 - Oceń swoje auto
Inne : Ogólnie auto jest dobre i wbrew innym uzytkownikom nic sie nie sypie
Silnik : urwanie łapy podtrzymującej i przerwanie przewodów
Karoseria : niestety po 12 latach zaczyna go zjadac rdza
Przeniesienie napędu : niszczy sprzęgło ale to chyba z powodów warunków eksploatacji(duzo jazdy manewrowej)
jak na to co razem przeszlismy i cene(97rok 50tyz) to auto jest super, zarobiło na moje kolejne auta i dom
Silnik pracuje głośno,ma niską kulturę pracy. Zaleta przez 120 tys km nie było robione absolutnie NIC oprócz filtrów i wymiany oleju i paska.
Moim zdaniem skrzynia jest ok (mam skrzynie KIA - wersja eksportowa auta). Wada brak 6 biegu do jazdy z predkościa ok 120km/h bo na 5 jest to katowania auta
Przy naszych dziurawych drogach układ jezdny jest po 120 tys km nadal w dobrym stanie, samochód (wersja 3,5t) był wielokrotnie przeciazany i nie pękają zadne resory itd jak to piszą inni w opiniach.
Przy zamontowanych szybach w bocznych segmentach (pomiedzy dzwiami suwanymi i przednimi) pozwala na swobodne cofanie oraz wyjazd z bramy tyłem bez konieczności proszenia kogokolwiek o pomoc by sprawdził czy nic nie jedzie. Duze wygodne lusterka tylne. A kabina kierowcy cała w szkle wiec widoczność swietna.
sporo plastyku, ale pozycja za kierownica wygodna , ułozenie kierownicy równiez, pokrętła w zasiegu ręki. WADA: naroza tylnych drzwi (146cm szerokości) a w srodku (165cm) przy moim uzytkowaniu to była wada (przewóz gabarytowy)
dobrze grzeje ale psuje sie pokretło regulacji temperatury, brak klimy
kierowca i pasarzer naja duzo przestrzeni, ale 2 pasarzer(siedzący posrodku) ma za mało miejsca na nogi
nie ukrywam samochód słychać, ale cóz nie ma co narzekać
No niestety samochodzik pali trochę dużo w porównaniu do konkurencyjnych marek, ale za to nie wybrzydza przy jakości paliwa, za to nowe orginalne częśći są tanie a zamienniki prawie darmowe przy porównaniu z innymi autami
96rok -50tys 2009 - warte około 8tys wydatki na awarie z 4 tys złotych, Moim zdaniem wtedy opłacało sie kupić ten wóz
nigdy mnie nie zawiódł
na 120tys przebiegu i 12 lat(tak to nie dużo rocznie tylko ze auto urzytkowane przez montera stolarki cały czas po miescie i okolicznych wsiach z dziurawymi drogami , odpalane 15 razy dziennie, i duzo km na wstecznym po podwórkach) u mnie jeden raz nie dojechał do domu sam (jazda po dziurach i urwana łapa silnika, pekniete przewody od chłodnicy , koszt naprawy 100zl :)), po 12 latach trocheę rdzy najbardziej tylne drzwi (wymiana z lakierowaniem 400zł)

On - zużycie paliwa dla silnika 2.4 TD 90KM 66kW [l/100km]

10,7