Lista ocen Daewoo Nexia Hatchback (165) - Przestrzeń dla kierowcy i pasażerów

Na liście zabraknie 236 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~xyz_M
Hatchback 1.5i 75KM 55kW
Jak na konsrtukcję z początku lat 80-tych nie można narzekać. Na dzisiejsze standardy auta kompaktem nazwać już nie można... Szczególnie ciasno z tyłu, gdy przednie fotele nie są na maxa pod deską. Urlop w 2 osoby + pies OK. W 4 osoby po Europie też wygodnie jeździliśmy (Czechy, Dania, Chorwacja). Dla 5 osób tylko na bardzo krótkich dystansach. Przednie fotele wygodne, choć mają za słabe (brak !) podparcie lędźwi. Tylna kanapa OK.
~nexiomania.pl
Hatchback 1.5i 75KM 55kW
Miejsca z przodu wystarczająco, pozycja za kierownicą wygodna, ponad 300km bez przerwy nie stanowi problemu dla kręgosłupa (no może tylek boli od za długiego siedzenia, hehe). Z tyłu miejsca za duzo nie ma jak na taki samochód- moglo by być lepiej. Bagażnik w porządku- wakacyjne bagaże dla rodziny pomieści (w zależności jak duża kosmetyczkę zabierają panie).
~Maćko
Hatchback 1.5i 75KM 55kW
Nie mam żadnych zastrzeżeń jako kierowca - nie potrzebuję wiele miejsca ale nawet jak wsiada ktoś większy za kierownicę ma mnóstwo przestrzeni. Z tyłu nie jechałem chyba ani razu ale także nikt nie nażekał, a jechały już tam różne osoby - nawet 120 kilowy ojczulek :) Mogę powiedzieć że jest super - dlatego właśnie wybrałem 5-cio dżwiowy model - samochód rodzinny w 100 %.
~posiadacz
Hatchback 1.5i 75KM 55kW
Przestrzeni jest mniej wiecej tyle co w nowej Fabii czy w Astrze F. Nexia jest zbudowana na bazie Kadetta, a pamietajmy ze mial on tylko nieco ponad 4m dlugosci. Nexia ma 4.25 ze wzgledu na nieco inny ksztalt maski i mocno wysuniete zderzaki (po jaka cholere?). Bagaznik jak na hatchbacka jest za to bardzo duzy. Jest to chyba najlepszy element tego samochodu
~Sebaa
Hatchback 1.5i 75KM 55kW
Nexia oferuje dość dużo miejsca dla kierowcy i pasażerów, chociaż mogłoby być lepiej. Fotele są nisko osadzone, jeśli kierowca jest sporych rozmiarów to niestety pasażer za nim nie ma większych szans na znalezienie miejsca na nogi z tyłu, ale wg.mnie miejsca jest w sam raz jak na tą klase samochodu.
~Paweł
Hatchback 1.5i 16V 90KM 66kW
jak na te klase auta jest ok, z przodu w normie, z tyłu jak w typowym kompakcie czyli nieszególnie - dorastające dzieciaki kopia kierowce w plecy - ale to dlatego, że bagaznik jest ogroooooooooooooooooooooooomny - akurat mi to pasuje, bo dzieci sie jakoś mieszczą ( trójka) a bagaznik zawsze jest pełen.
~mixau z Gdyni
Hatchback 1.5i 16V 90KM 66kW
O ile z przodu bdb, to z tyłu dla osób tuż powyżej 1,80 jest już trochę ciasno (choć tam kanapa niczego sobie). Ale jeszcze gorsze jest wysiadanie - no ale to w spadku po Kadecie. O przy czołowym też pozostaje dużo miejsca, bo nie ma poduszek powietrznych, hehe (w NCAP chyba **)
~Gordo90
Hatchback 1.5i 75KM 55kW
Przestrzeni jest sporo jak na auto jak juz wspominalem konstrukcyjnie z lat 80. Nie podabaja mi sie tylko przednie fotele, gdy z tylu jest znosnie, pasazerom na przednich fotelach peka kregoslup w okolocach ledzwi.
~Greg
Hatchback 1.5i 75KM 55kW
Jak na rozbudowanego kompakta zaprojektowanego ileś lat temu - naprawdę nieźle. W cztery osoby można wygodnie podróżować, a w dwójkę to jest już super przestronnie. Mam wrażenie, że miejsca więcej niż w Lanosie
~sicinski@ai.com.pl
Hatchback 1.5i 75KM 55kW
dla pasażera - super, dla kierowcy dosyć dobrz (trochę za duza kierownica), tylne siedzenia za głebokie i trochę za mało miejsca na nogi jeżeli przednie fotele są odsunięte do końca; wielki plus za OGROMNY bagażnik (ponad 500 l)
Daewoo Nexia Hatchback