Ocena kierowcy - Daewoo Nexia Hatchback

Lukasz Z, 19 lat temu
Silnik 1.5i 16V 90KM 66kW
Rok produkcji 1996
Daewoo Nexia Hatchback 1.5i 16V 90KM 66kW 1994-1999 - Oceń swoje auto
Jak za swa cene auto dobra
Jak na niewielką pojemność i dośc przecietną moc 90km, auto ma dobrego kopa, choc jest mało elastyczny. Silnik mozna wkrecic do 7tys obr. Niezla kultura pracy.
Zbyt dlugie przyelozenie przekładni głownej, wplywa niekorzystnie na elastycznosc.
Na zakretach lepiej zwalniac i mocno trzymac kierownice, choc mimo iz ma sie wrazenie ze auto chce wypasc z trasy to i tak zawsze pokonuje zakrety. Komfort dobry.
Mam 5dr. Nexie i na widocznosc nie narzekam.
Bagrznik duzy 390 litrow po złozeniu mozna do niego upchac jeszcze wiecej. Denerwujacy sposob składania oparc tylnych.
Latem chlodno- zima ciepło
Z przodu ok ale z tyłu duzo gorzej niz np w mniejszej felici. Dobrze ze przewaznie jade w 2 osoby.
Auto do najcichszych nie nalezy ale jest wystarczajaco ciche ze nawet przy 130 na 4 biegu mozna normalnie rozmawiac. Skrzypiace plastki czsem sa glosniejsze od silnika
W miescie pali 9-10 na trasie przy pretkosciach 130-150 7,5. Nie mam gazu i narazie nie zakladam. Jak dlamnie da sie wytrzymac. Mieszkam wwe Wrocławiu a spalanie na poziomie 10 w tej kalsie aut to u nas normalka(korki).
ideal
Jak dotat tylko normale ekspoatacykne czesi(pasek rozrządu, swiece oleje). Przymierzam sie do zmiany hamulców(mam jeszcze fabryczne)
Jak narazie nigdy nic niezawiodło(odpukac!!!)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5i 16V 90KM 66kW [l/100km]

9,8