Ocena kierowcy - Daewoo Nexia Hatchback

Patryk, 10 lat temu
Silnik 1.5i 75KM 55kW
Rok produkcji 1995
Daewoo Nexia Hatchback 1.5i 75KM 55kW 1994-1999 - Oceń swoje auto
Silnik : Jak wspominałem wiele razy, i moc mnie zadowala a przede wszystkim jego bezawaryjność.
Karoseria : progi,nadkola przednie
Układ hamulcowy : pęknięty wężyk, ABS czasami się odzywa
Auto bardzo fajne pomimo że ma parę rzeczy które mnie drażniły, no na pewno wygląd tyłu, no taki... no nie umiem się wysłowić, kto jak lubi, gust wybredność te sprawy ;) miałem 3 drzwiową to bardzo niewygodnie jak miał ktoś wchodzić do tyłu ale mnie to nie obchodziło ja kierowałem więc grunt że ja miałem wygodnie, nie mam się zbytnio do czego doczepić naprawdę fajne autko.
Silnik pracuje bardzo dobrze, jestem zadowolony z jego małej awaryjności bo mam autko 2 lata już i jeszcze nie miałem żadnego problemu z nim, moc silnika? nie jestem tam jakimś fanem dużej mocy bo takiej nie potrzebuje więc powiem tak, jak trzeba było coś wyprzedzić to dawał spokojnie radę.
do skrzyni biegów również nic nie mam i nawet nie wiem szczególnie co by ocenić w tej kwestii, no lekko wchodzą to na pewno, czasami może ciężko wejść w 5 bieg tzn jak się skupimy na czymś innym to omyłkowo i dosyć łatwo na trójkę wrzucić.
Tył dosyć wysoko zawieszony więc tłumika podczas wypadu na grzybki nie zostawiłem w lesie ;D reszty nie skomentuje bo to już technika jazdy każdego kierowcy jest inna więc się nie wypowiem. Mi np podczas wchodzenie w zakręt wszystko latało po aucie mimo że z dużą prędkością nie wchodziłem. ABS ma jakiś dziwny problem za to, tzn zimą chodzi a jak się zrobi ciepło to ma problem jakiś.
widoczność jest dobra, drażni mnie tylko że środkowe lusterko podczas dużych dziur leci dół i trzeba ciągle nastawiać ale to też za pewnie wystarczy śrubkę dokręcić czy coś a czasu na to jakoś brak.
do deski rozdzielczej może bym miał zastrzeżenie, zmieniałem w nim żarówki od podświetlenia na niebiesko i o wiele ładniej to wygląda teraz, wcześniej były założone zielone kondony na żaróweczki a to dawało taki blady zieleń bez życia. Brakuje czasami kontrolki od świateł mijania bo niby mam odruch że włączam od razu światła ale podczas jazdy jak chcemy się upewnić czy włączyliśmy to głowę wychylasz za kierownicę i patrzysz czy włączone zamiast patrzeć na drogę.
szybko i dobrze grzeje, nie wiem coś tam problem jest z szybami, w obiegu wewnętrznym szybko parują a filtra pyłkowego ponoć nie ma, kupiłem z klimatyzacją a przynajmniej z jej szczątkami została sprężarka bez rury, więc nie powiem jak działa klima itd.
z przodu dobrze, jak ma ktoś wchodzić do tyłu to widziałem różne komentarze najczęściej "nie no jest ok " z ironią na twarzy.
nie wiem jak się wypowiedzieć bo mam uszkodzony tłumik, ale jak wejdzie na 2.500 obrotów to się wycisza, jak się włączy silnik dmuchawy na 4 to jest głośno bo i ma prawo w sumie.
no tu jak dla mnie źle, bo np. przyjdzie dobry mróz to ciągnie paliwa jak głupi. Również kwestia chłodnicy, nie wiem jak dla mnie za dużo leje tam płynu szczególnie latem, ja rozumiem że paruje itd ale auto np moich rodziców -punto- to tam tak nie schodzi. Przecieków żadnych nie mam. Tak samo płyn do sprzęgła gdzieś znika ale przecieków brak.
Tanie auto i nie jest złe szczególnie wychwalam tutaj silnik bo jest naprawdę mało awaryjny.
Lakierka szczególnie progi i nadkola łapie rdza, problem z otwarciem klapki od wlewu paliwa zimą. Ani elektronicznie ani mechanicznie tego otworzyć jak zamarznie. 2 razy mi się zapchała dysza spryskiwacza z tyłu, widocznie za małe jest tam ciśnienie i brud się tam lubi zatrzymać. nie wiem jak w innych autach ale w tym strasznie śniedzieją styki z tyłu i może nie łapać wycieraczka ogrzewanie tylnej szyby.
Tylko pęknięty wężyk hamulcowy, praktycznie z mojej winy, zostawiłem na mrozie na ręcznych, gdy ten przymarzł to po ruszeniu autem coś głośno się odezwało z tyłu i wężyk w ten czas strzelił. Przez okres 2 lat posiadania auto tylko tyle więc myślę że to bardzo dobrze.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5i 75KM 55kW [l/100km]

7,7