Ocena kierowcy - Daewoo Nexia Sedan

Konek, 16 lat temu
Silnik 1.5i 75KM 55kW
Rok produkcji 1996
Daewoo Nexia Sedan 1.5i 75KM 55kW 1994-1999 - Oceń swoje auto
Jak na taki koszt AUTO SUPERRRR. Przejechałem nią 70 000 km na gazie i nie moałem większych problemów. Auto super się prowadzi co stwierdził ze zdziwieniem niejeden znajomy. Lekko i przyjemnie. Auto bardzo pojemne, tanie i wygodne.
Nigdy nie miałem wiekszych problemów z silnikiem, auto zbiera się nad podziw dobrze jak na swoją moc, pracuje równo i cichutko. Brak problemów mimo że na gazie przejechałem 70000 km.
Biegi wchodzą bez problemów, coć w moim modelu czasami jest problem z synchronizatorem wstecznego.
Jak dotąd wymieniłem jedynie końcówki drążka kierowniczego. Auto ładnie płynie jednak jest dosyć miękkie i bardzo podatne na załadowanie bagażnika, wystarczy 150 kg żeby mocno przysiadło.
Brak jakichkolwiek zastrzezżeń we wszystkich kierunkach.
POmimo, że nie mam klimatyzacji Nexia ma bardzo dobą wentylację, a szczególnie moc wentylatora. Brakuje filtra pyłkowego. W zimę grzeje bardzo szybko i bardzo mocno.
Komfort i wygoda zaqrówno na przednich jak i na tylnych siedzeniach nawet na bardzo długich trasach.
Hałas może przeszkadzać dopiero powyżej 150km/h.
Gaz w mieście 10-12 l. trasa ok9,5 l/100 ale mój rekord 7,5l/100km. Zaznaczam, że mam dosyc ciężką nogę.
Nic dodac nic ująć. Za taką cenę 2 raz kupiłbym to samo.
Czasami coś trzeba wymienić ale części są bardzo tani i łatwo dostępne (takie same jak w wielu oplach).
Brak poważniejszych awarii.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.5i 75KM 55kW [l/100km]