Ocena kierowcy - Daewoo Nexia Sedan

Silnik 1.5i 75KM 55kW
Rok produkcji 1997
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Daewoo Nexia Sedan 1.5i 75KM 55kW 1994-1999 - Oceń swoje auto
Inne : Przyjemność z prowadzenia :)
Nexia jest dobrym samochodem dla każdego kierowcy początkującego jak i dla doświadczonego. Podróżowanie nim w trasie jest czystą przyjemnością autko jest płynące po jezdni jak dawny PF125p. W mieście nie ma rewelki ze względu na gabaryty samochód jest długi i szeroki a co za tym idzie ciężko się nim parkuje. Kuferek jest pokaźny i 4 osobowa rodzinka może śmiało na urlopik nim jechać.
silniczek jest bardzo ekonomiczny 10l/100km gazu to raczej dobry wynik a jeśli chodzi o przyspieszenie to z 75 koniami raczej KRÓLEM spod świateł to się nie będzie :) oleju nie bierze i odpala w kazdych warunkach
Zmiana biegów w lato brak zastrzeżeń ale w zimie puki samochód nie nabierze temperatury to chodzi ciężej lecz to akurat jest normalne, od nowosci mam mokrą skrzynie biegów (chodzi o tą pokrywę - dekiel) i jest ok oleju nie ubywa
Ostatnio zaczeło coś mi postukiwać ale części są tanie :)
Oby każdy samochód dawał taką widoczność to było by mniej wypadków, z początku drażniły mnie wystające zdeżaki ale teraz już wiem że należy zostawiać z 10cm przed maską ;)
Wszystko jest pod ręką może troszkę radio się za nisko znajduję i brakuje mi podłokietnika oraz uchwytu na kawe ale to tylko szczeguły które mi w niczym nie przeszkadzają
W zimę SUPER GRZEJE w 5min po odpaleniu i mam cieplutko nie to co w innych autach
Ja mam 185 wzrostu i za kierownicą oraz obok jest ok ale pasażer za mną ma raczej nie za ciekawie jeśli jest mojego wzrostu :)
Napiszę wprost samochód grzechotka na jakiej kolwiek tarce usłyszy się wszystkie skrzypienia plastików kokpitu ostatnio troszkę udało mi się to wygłuszyć i jest znośnie
miasto 10litrów LPG na 100km trasa 7-8 litrów na 100km
Super po prostu - szkoda że już Nesi nie produkują u nas tylko w Uzbekistanie :(
Samochód nigdy mnie nie zawiódł ale ja o swoje autko dbam i modernizuje LD
Samochód nigdy mnie nie zawiódł ale ja o swoje autko dbam i modernizuje LD