Ocena kierowcy - Daewoo Nexia Sedan

Silnik 1.5i 75KM 55kW
Rok produkcji 1997
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Daewoo Nexia Sedan 1.5i 75KM 55kW 1994-1999 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : 14 lat ponad 200kkm i żadnych problemów ze skrzynią biegów
Karoseria : progi, reperaturki, mechanizm wycieraczek, zamki
Układ hamulcowy : klocki, tarcze
Zawieszenie : spręzyna z przodu, wachacze z tyłu
Wiele ze mną przeszła i żal się przesiąść na nowe Bardzo dużo modeli jeszcze jeździ i widać, że są w bardzo dobrym stanie
uszkodziłem wał uruchamiając z popychu dojechałem do ASO wymienili wał i przy okazji rozrząd zapłaciłem mniej niz kiedyś za sam rozrząd w seicento
ponad 2kkm i zero problemów
po 14 latach amortyzatory w strzępach, klocki zmieniam co roku tarcze już ze dwa razy nie mówiż o tzw \'końcówkach ozdzielaczy\' czy jak to się tam nazywa
zmieniałem mechanizm wycieraczek bo skorodował i jest od paru lat super
przez 14 lat pouszkadzałem wkładki, skorodowane progi i reperaturki, uszkodzone zderzaki sporo wytrzymały w przeciwieństwie do \'przeciwników\' ;) i nadal wytrzymują
latem rewelacja. zamiast klimy nawiew na trójkę na twarz i ok zimą trxzeba przejechać ze 3 km żeby zaczęło grzać bez straty dla rozgrzania silnika
rewelacyjny bagażnik w żadnym z modli u konkurencji w tej klasie nie ma takiego belki na dach i bagażnik wytrzymały wszelki próby obciążenia bez śladów (bo np w seicento wgniotłem dach) powycierała się tapicerka fotela kierowcy fotel kierowcy skrzypi niemiłosiernie, bo nie mam czasu go czymś wypryskać w środku
cicha to ona nie jest ale 4 głośniki przy odtwarzaczu z megabasem i nie ma kłopotu jeżdżąc uczyłem się języków z CD i nie było problemów
za duże auto do takiego silnika za mała moc za duże spalanie
mozna kupić za grosze części niemal darmo i wszędzie dostępne
wszystko się sypie począwszy od zamków poprzez zawieszenie po wycieraczki za to duża frajda jak się cos samemu naprawi części bardzo tanie konstrukcja umożliwia naprawę nawet skomplikowanych usterek bez specjalnych narzędzi
najgorsze problemy, a zawsze dojechałem bez pomocy do ASO

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5i 75KM 55kW [l/100km]

10,7