Ocena kierowcy - Daewoo Nubira I Kombi

Robert, 18 lat temu
Silnik 1.6 i 16V 106KM 78kW
Rok produkcji 1999
Daewoo Nubira I Kombi 1.6 i 16V 106KM 78kW 1997-1999 - Oceń swoje auto
Gdyby poprawić kultyrę pracy silnika, utwardzić zawieszenie to byłby świetny samochód.
Jedyne co da się dobrego powiedzieć to to, że silnik jest naprawdę niezawodny. Poza tym pracuje brzydko nawet na wolnym biegu, przy większych preżdkosciach jest hałaśliwy, żeby przyspieszyć trzeba go wkręcić na obroty powyżej 3500 co zwiększa zużycie paliwa
Jeździłem wieloma samochodami i mam porównanie. Uważam tę skrzynię za naprawdę dobrą. W moim egzemplarzu czasami ciężko wchodzi wsteczny
Niezawodność - częste uciążliwe usterki (jakieś gumki w wahaczach i tym podobne pierdoły). Na szczęście częśći są tanie i naprawa nie kosztuje wiele. Zachowanie na drodze - typowe dla starych japończyków i nowych koreańczyków - miękko, przechyły na zakrętach, układ kierowniczy nie zapewnia dobrego wyczucia drogi (dla wielbicieli niemieckich samochodów to może być szok).
jest ok, nawet do tyłu. Lusterka bardzo dobre.
pozycja za kierownicą - do ideału brakuje regulacji wzdłużnej kierownicy. Ilość schowków zadowalająca, wszystkie przełącznki na swoim miejscu.
klimatyzacja - uważam, że źle dobrana wydajnością do kombi. Żeby było naprawdę chłodno trzeba włączać 3 bieg. Ogrzewanie - w zimie mógłby się szybciej nagrzewać
duży i wygodny w środku. Z tyłu miejsca więcej niż np w Audi A4 (nie mówiąc o wynalazkach typu Skoda Octavia)
Niestety jest za głośny. Ocena dobra bo głośność typowa w tej klasie (dla mnie 90% samochodów jest za głośna)
konkurencja ma wyniki o klasę lepsze. Spalanie 9-10l to wg mnie zdecydowanie za dużo. Jak Nubira to tylk z gazem!
Za cenę porónywalną z Faitem Punto można kupić dużą niezbyt zużytą furę z klimą i abs. Nie rozumiem ludzi, którzy kupują używane Punto.
z klamek w środku złusza się metalopodobna okładzina. Zardzewiały teleskopy podtrzymujące klapę tylną. Padła uszczelka pod pokrywą zaworów (przy ok. 100 tys.). Wymieniłem: tłumik tylny (po 6 latach), tarcze (po 90 tys.), rózne elementy w zawieszeniu.
Wbrew temu co się sądzi o samochodach Daewoo, Nubira jet naprawdę bezawaryjna.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 16V 106KM 78kW [l/100km]

7,6