Ocena kierowcy - Daewoo Nubira I Kombi

pioked, 19 lat temu
Silnik 2.0 16V 133KM 98kW
Rok produkcji 1998
Daewoo Nubira I Kombi 2.0 16V 133KM 98kW 1997-1999 - Oceń swoje auto
złego słowa na "koreańca" nie dam sobie powiedzieć tylko same pozytywy , i mam dylemat czy kiedykolwiek go sprzedam.
po 360.000 km planowanie głowicy, 1-wszy szlif wału i wymiana panewek, wymiana pierścieni na nominalne, gaz od 296.000 km, niedawno wymieniłem wtryskiwacze które wytrzymały 8 lat i pół miliona kilometrów
obecnie 572.000 km i dwukrotnie wymieniony olej i nic, chodzi gładko nawet rano w mrozie - auto niegarażowane
tuning po 110.00- obniżone zawieszenie, sprężyny H&R utwqrdziły i przykleiły go do asfaltu, regularnie co 25.000 (kwartał) wymiana wachaczy z przodu, drążków stabilizatorów, dwukrotnie wymieniłem przeguby i łożyska kół, bębny z tyłu ,
kombi jest cool i takie pojemne za tą kasę ( nowe mnie kosztowało 56.000) i już 4-krotnie się spłaciło.
częsci bez problemu do dostania od ręki a i serwis jest nie za drogi.
bez problemów nawet bez klimy ( regularnie wymieniane filtry przeciwpyłowe) i co roku płyn w układzie chłodzenia
tyle miejsca za takie niewielkie pieniądze nie ma konkurentów
nawet z tłumikiem Ultera lub Remusa i strumienicą wylotu można spokojnie jeździć ( warto ewentualnie wytłumić wnękę koła zapasowego i bocznych schowków)
na gazie i ciężkiej nodze pali 11 l gazu i tyle samo benzyny , przy spokojnej jeździe (4.000 obr/min) nie przekracza 9 litrów, więc o co chodzi??? Wymiana paska rozrządu z pompą wodną i uszczelnieniem wałków kosztowała mnie 157PLN a ASO
za średnie pieniądze w 98 roku nabyłem kombi klasy średniej z 3-letnią gwarancją i wykorzystanymi 11 przeglądami gratis.Autko do dziś bryka długie trasy i doskonale się sprawuje.Polecam wszystkim niechętnym "koreańczykom"
plastiki trochę skrzeczą ale można to skorygować (silikonem)
nigdy (przy przebiegu 570tyś km) nie miałem sytuacji awarii na trasie, być może dlatego że regularnie odwiedzam ASO i dobrego mechanika , a sam wyczulony mam słuch.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.0 16V 133KM 98kW [l/100km]

9,7