Ocena kierowcy - Daewoo Nubira I Kombi

jacol, 18 lat temu
Silnik 2.0 16V 133KM 98kW
Rok produkcji 1998
Daewoo Nubira I Kombi 2.0 16V 133KM 98kW 1997-1999 - Oceń swoje auto
Autko godne polecenia, dlatego polecam.
Silnik można zaliczyć do dość elastycznych. Ładnie zbiera się na każdym biegu, a 133KM powodują, że mój egzemplaż (kombi) rozpędza się do 190km/h
Miałem z nią troszkę problemów (wymiana jakiegoś plastiku, z robotą 290zł). Teraz jest wszystko ok. chodzi jak trzeba. Jak we wszystkich, czasami "haczy wsteczny"
Jest miękka, ale mi to odpowiada. Jeśli chodzi o części zawieszenia to standard : tuleje, stabilizatory itp.
Lewy przedni słupek może czasami dać znać o sobie. Ogólnie ok.
Jedyna sprawa jakiej mi brakowao to podłokietnik z przodu. Problem ten rozwiązaem przez allegro, kupując uniwersalny solidny wygodny z pojemnym schowkiem podokietnik. Polecam! Po za tym wszystko według mnie jest na swoim miejscu.
Mam klimę, więc latem chłodno..... i zimą też. Zalecam zaopatrzyć się na zimę w osłonę atrapy silnika (koszt zakupu ok. 50zł ) , jest zdecydowanie cieplej.
Mam 185cm wzrostu i nie mogę narzekać. Zarówno z przodu jak i z tyłu miejsca jest pod dostatkiem. Z bagażem też nie mam problemów (kombi). Ostatnio przewiozłem 50m kw paneli, 7 paczek podkładów i 20 listew podłogowych po 2,5m każda.
Jest głośna, i tyle.
Stosunek ceny do jakości - główny atut. Jeśli chodzi o spalanie benzyny to strzelałem podając poniższe wartości (pola obowiązkowe). Jeżdzę na gazie. Spala mi od 9,8 do 11.5 l LPG, co daje zasięg od 435 do 500km na 50l zbiorniku.
Jak już wspomniałem bardzo dobry. Kupiem je za 15 tyś. Pomyśleć, że nowe kosztowało ponad 50 tyś. (wersja CDX kombi)
Zrobiłem nią 20.000 i nic, poza wspomnianą naprawą skrzyni. Oczywiście koszty eksploatacji - oleje, paski, klocki itp., no i to cholerne zawieszenie.
Nic poważnego sie nie stało, a co najważniejsze na trasie nigdy nie stanęła.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 16V 133KM 98kW [l/100km]

7,8