Ocena kierowcy - Daewoo Nubira II Kombi

Silnik 2.0 i 16V CDX 133KM 98kW
Rok produkcji 1999
Okres użytkowania: 5 lat
Daewoo Nubira II Kombi 2.0 i 16V CDX 133KM 98kW 1999-2004 - Oceń swoje auto
Silnik : nie do zajechania :)
Zawieszenie : amortyzatory, końcówki stabilizatorów
w sumie jest to tanie w eksploatacji auto, w miarę niezawodne, pojemne i trwałe. godne polecenia osobom nie dbającym o samochody :D
Silnik w nubirze to chyba najlepsza część tego auta. nigdy nie miałem z nim problemów. Dość dynamiczny. przy przebiegu 300000 kilometrów dalej rozwija pełną moc (auto dalej jest w stanie rozpędzić się do katalogowej prędkości maksymalnej). szwankował gaz ale to nie wina auta, instalacja została wymieniona i problemy się skończyły.
w poprzednim aucie skrzynia biegów zachowywała się lepiej, może jest to wina sporego \"przeskoku\" między biegami. nie mniej jednak nie mogę powiedzieć, o niej złego słowa nie psuje się, działa... jest ok.
jest to jeden z elementów tego auta, który polskie drogi po prostu przerastają, fabryczne amortyzatory dokonują swego żywota po około 3 miesiącach (w moim przypadku bardzo intensywnej) jazdy. Problemy ustąpiły po wymianie amortyzatorów na 2 razy droższe gazowe (Kayab) jeżdżę na nich już pół roku i odpukać nie proszą się o wymianę.
tu należałoby napisać o słabych światłach nubiry, problem załatwiają mocniejsze żarówki, poza tym widoczność jest bardzo dobra.
wszystko pod ręką.
automatyczna klima nie odmawia posłuszeństwa. auto dobrze się grzeje. wszystko ok.
auto przestronne, spokojnie można wybrać się nim czteroosobową rodziną na wakacje.
do 140 km/h głośność jest do przyjęcia.
w warszawskich korkach auto spala mi 12-13 litrów gazu co traktuje jako wynik bardzo dobry. Na trasie spalanie wynosi 12 litrów (prędkości około 120km/h) ceny przeglądów i napraw są bardzo niskie.
za tą cenę nie znajdziesz innego tak wyposażonego auta z tak mocnym i żywotnym silnikiem. jeżeli komuś zależy po prostu na tanim przemieszczaniu się, jest do propozycja godna rozważenia.
drobiazgi psują się regularnie i trzeba przyznać że potrafi być to irytujące. * termostat (koszt wymiany z częściami 38 pln ;)) * właśnie padły mi światła cofania. * elektryczne szyby (szczególnie tylne, całe szczęście że to nie silniczki się psują) * silnik tylnej wycieraczki. więcej nie pamiętam. są to tanie drobiazgi które przy odrobinie zacięcia można spokojnie naprawić pod domem.
może to nie usterka ale polecam wymianę zawieszenia na NIE fabryczne a problemy przeminą :) * raz padła mi pompa sprzęgła (w nubirze jest sprzęgło hydrauliczne). więcej poważnych usterek, mimo przebiegu, nie było.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 16V CDX 133KM 98kW [l/100km]

12,0