Ocena kierowcy - Daewoo Nubira II Kombi

Rad, 13 lat temu
Silnik 2.0 i 16V CDX 133KM 98kW
Rok produkcji 1999
Daewoo Nubira II Kombi 2.0 i 16V CDX 133KM 98kW 1999-2004 - Oceń swoje auto
Silnik : Silnik jest w miarę zrywny. Niestety spalanie stwarza duży problem.
Zawieszenie : nie trzeba za wielkich dziur żeby za moment było coś do naprawy
Silnik : fatalny poziom spalania paliwa
Karoseria : korozja w progach
Spotkałem się z wieloma opiniami. Dużo jest pozytywnych ale ludzie mówią, że są zadowoleni a za chwilę się okazuje, że wyminili już połowę samochodu. Także widać są różne poziomy zadowolenia. Ja uważam, że samochód jest dobry kiedy nie ma żadnych poważnych usterek a ten ma ich całą masę.
Silnik jest w miarę zrywny ale spalanie to istna katastrofa, nawet z instalacją gazową. Każde tankowanie to ogromny ból dla portfela a samochód niestety nie rekompensuje tego warunkami jezdnymi.
Działa jak powinna. Nie stwierdziłem uchybień.
Układ jezdny jest koszmarny. Co chwilę jakiś remont zawieszenia, auto nie trzyma się dobrze na zakrętach.
Widoczność jest przyzwoita chociaż mogłoby być lepiej.
Nie można się wiele spodziewać po tym samochodzie.
Klimatyzacja chociaż wyglądem odstrasza pracuje bardzo sprawnie i wydajnie. Auto potrafi nagrzać się bardzo szybko więc zimą nie jest źle.
Kopia Mondeo więc miejsca jest sporo. Z wygodą (siedzenia, komfort jazdy) trochę już gorzej.
Nie wiem czy to mój egzemplarz tylko ale takie pojęcie jak wyciszenie to w tym aucie w ogóle nie istnieje. Istny koszmar. Już przy 100km/h praktycznie nie da się swobodnie rozmawiać w aucie.
Zużycie paliwa jest makabryczne. Mondeo czy Vectra znacznie lepiej tutaj wypadają. Nawet z wykorzystaniem instalacji gazowej statystki nie są nigdzie w pobliżu tego co faktycznie powinno być.
Mimo niskiej ceny rynkowej to i tak nie opłaca się kupić tego samochodu. Wysokie spalanie i awaryjność przekreślają je jako godne polecenia.
Bywa, że auto szarpie i nie porusza się płynnie po trasie. Korozja w progach. Owady w reflektorach.
Nie zliczę razy ile samochód po prostu zgasł w trasie i nie mógł ponownie odpalić. Różnego rodzaju wycieki (olej, płyn chłodzący) to norma praktycznie przy 200tyś km w tym samochodzie. Aż strach się poruszać tym autem. Wymieniałem m.in. dwa razy uszczelkę pod głowicą, sprzęgło, wszystkie tłumiki w tym tylni dwukrotnie, wszystkie elementy zawieszenia.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 16V CDX 133KM 98kW [l/100km]

11,0