Ocena kierowcy - Daewoo Tacuma

piotrekW, 17 lat temu
Rok produkcji 2001
Daewoo Tacuma 2.0 122KM 90kW 2000-2011 - Oceń swoje auto
Jak dla mnie bomba. Nie miałem wczesniej przekonania do Daewoo ale to na prawdę dobry i bardzo komfortowy samochód (wcześniej jezdziłem BMW 3, Golf, Nissan Sunny, Mercedes 123). Niesamowita wygoda w trasie, Klimatronik + pełna elektryka robią swoje. Do tego wiele funkconalnych rozwiązań (stoliki, 12V gniazda, schowki w podłodze). Silnik 2 litry optymalny, mógłby być mocniejszy, nie polecam wersji 1,8.
Bardzo dobra kultura pracy. Nie ma problemu z obrotami na biegu jałowym.
Najbardziej cenię sobie elastyczność. Na trasie nie ważne czy 3 czy 5 można śmiało wyprzedzać. Biegi wchodzą bardzo lekko. Mimo 200 000 km na liczniku wszystko działa bez problemu.
Na trasie po prostu cudo :) połącznie przecinaka z pluszową kanapą. Na dziurach i polnych drogach jak dla mnie zbyt miękki. Oryginalne amortyzatory wytrzymały 190 000 km. Pojawiają się czasem stuki w układzie kierowniczym
Wręcz 5+. Bardzo duże lusterka + duże szyby. Widoczność bez zarzutu, czasem przy zakrętach przeszkadza szeroki przedni słupek.
Wygodne siedzenia, podłokietnik dla kierowcy, podstawki na napoje w zasięgu ręki, sterowanie radia w kierownicy, schowek na okulary, wszystko w zasięgu ręki, schowki pod siedzeniami i w podłodze, dzielona na 3 tylna kanapa (możliwość zrobienia z środkowego fotela stolika), obracany fotel pasażera. Przydałby się większy schowek na przeciwko pasażera
Klima działa bez zarzutu. Przy 35 stopniowych upałach, w środku po 10 min czułem się jak w lodówce. W moim samochodzie klima działa trochę za głośno. Brakuje klimatyzacji strefowej bo pasażerowie z tyłu mogą czuć się pominięci. Kierowca i pasażer z przodu nie będą narzekać. Generalnie wentylacja dobra ale za głośna.
Bardzo dużo miejsca z przodu i z tyłu. Wygodna podróż dla wszystkich.
W zasadzie bez problemu z tym że przy prędkości pow 130 km/h pasażerowie z tyłu skarżą się na lekkie gwizdy :)
Benzyna - nie wiem, bo w baku mam przeważnie 1/3 i nie miałem okazji tankować do pełna. Jeżeli chodzi o gaz to spalanie w mieście 13-13,5, a w trasie ok. 11,5 litra przy prędkości 120-140 km/h. Auto raczej paliwożerne
Samochód kupiłem używany. W tej cenie nie miał praktycznie konkurenta. Musiałbym dopłacić np. do Scenica z takim samym wyposażeniem ok 10 000 PLN
Słabej jakości plastiki dają znać o sobie. Niektóre plastikowe elementy we wnętrzu mam połamane (klapka od bezpieczników, podstawka pod napoje). Stały problem z klamką bagażnika która "nie odbija". Pęknięty kokpit (prawdopodobnie od słońca). Nie było problemów takich które unieruchomiłyby samochód.
Praktycznie bez większych usterek, choć z winy warsztatu był problem z rozrządem i przy 180 000 potrzebny był remont silnika.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 122KM 90kW [l/100km]

12,5