Ocena kierowcy - Daewoo Tacuma

Okres użytkowania: 5 lat
Daewoo Tacuma 2.0 122KM 90kW 2000-2011 - Oceń swoje auto
Karoseria : Duży, ładny i bardzo wygodny
Zawieszenie : stabilizatory
Auto super się sprawuje! Jedyny minus to piętno firmy Daewoo...
2l. istna przyjemność z jazdy! Bardzo elastyczny, dzięki czemu nie musiałem tak często redukować. Pierwsze daewoo, którym jechałem 200km/h (przynajmniej tak wskazywał obrotomierz;-) Acha bym zapomniał, od nowości miałem instalację LPG wielosekwencyjną (niestety jakość gazu w Polsce nie jest dobra i czasem było czuć, że jadę na wodzie czy Bóg wie czym)
Niestety ogólnie mówiąc jest przeciętnie. To jest wg. mnie jedyny minus tego samochodu. Mało precyzyjna i do tego wzięta z modelu 1,8l, więc słabo się spisuje.
stabilizatory padają dość szybko, ale drogi jakie są każdy widzi. Musze dodać, że reszta jest ok.
Samochód wysoki, jak to miniwan. Wszystko widać na drodze. Olbrzymie szyby i duże lusterka wsteczne powodują, że kierowca czuje się pewnie miło dużych gabarytów auta! Super!
Ponoć konsolę zaprojektowali Niemcy i to widać! Wszystkie przyciski zaprojektowane z głową. Klima, światła, radio (mój ma pilota na kierownicy - genialny wynalazek) poręczne i ładnie rozplanowane na pulpicie! Masa różnych schowków (pod siedzeniami z przodu i w podłodze z tyłu) Trzy oddzielne fotele z tyłu (tak więc 5 osób może podróżować w komforcie). Po złożeniu siedzeń lub ich wyjęciu - ciężarówka. Wiozłem nim meble i płyty gipsowe! Chwalę sobie jeszcze gniazdko prądu z bagażniku. Mogłem bez problemu podłączyć lodówkę turystyczną.
Klimaronic bardzo wydajny, tak więc w zimę nie miałem zaparowanych szyb. Ok ale bez rewelacji.
Przestrzeń olbrzymia! Chwalę sobie bardzo. Patrz ergonomia
Ok nie ma na co nażekać
spalanie porównywalne z innymi 2 litrowymi silnikami. Ja nie oszczędzałem prawej nogi ;-) Ratowało mnie LPG.
W porównaniu z Megan Scenic był droższy.
Praktycznie nic! Za to musiałem odwiedzać warsztat z instalacją gazową. Miałem z tym przejścia.. Na szczęście okazało się, że awaria to drobiazg.
stabilizatory i jakieś części przy skrzyni biegów

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 122KM 90kW [l/100km]

9,7