Ocena kierowcy - Daewoo Tico

splice, 16 lat temu
Rok produkcji 1998
Daewoo Tico 0.8 41KM 30kW 1991-2001 - Oceń swoje auto
Silnik : Mala pojemność a ma kopa - poza miastem widziałem że nie tylko mnie zszokowała moc tego małego silniczka :)
Autko ma bardzo dobry silnik, przyzwoita skrzynie i jest dość oszczędne. Jestem uczniem i sam je utrzymuje więc jest OK :) Poza miastem jak trzeba to też ma kopa (pod warunkiem że jadą max 2 osoby) Śmiało polecam ten samochodzik wszystkim z małą rodziną, lub osobom dopiero wprawiającym sie w jeździe :) Jest naprawde super
Silniczek bardzo mały i na dodatek jeździ na gazie, jednak od razu po zakupie Tikacza (troche ponad 1 miesiac temu) od razu czułem że samochodzik ma moc. Świetna dynamika jeżdżąc 1-2 osoby na pokładzie plus mały bagaż - wiecej osób już troche utrudnia sprawe. Na gazie maksymalnie wyciągnał 145 km/h (przy spalaniu 6,5L/100km) - na bęzynie samochodzik odczuwalnie mocniejszy :)
Ogólnie skrzynia udana, bardzo dobry 2,3 i nawet 4 bieg (ale powyżej 90-100 km/h). Niestety z 5 piatego biegu można w zasadzie kożystać tylko powyżej 100km/h ponieważ poniżej tej prędkości samochodzik chodzi dość opornie. Wszystkie biegi wchodza dobrze, wsteczny czasem protestuje, no i skrzynia czasem hałasuje podczas jazdy :/
Układ jezdny OK. W mieście przy parkowaniu troche brakuje wspomagania ale da sie przeżyć. W górach na ostrych zakrętach nawet przy małych predkościach potrafi sciągać samochód na bok, na wartepach samochodzik skłonny do podskakiwania, ale wszystko da sie opanować :)
WIDOCZNOŚĆ BARDZO DOBRA :)
Niestety samochodzik stary i w środku to widać :/ Planuje troche przerobić kokpit bo teraźniejszy wyglad nie zachwyca i wstyt go pokazać :(
Ogrzewania nie sprawdzałem, zaś wentylacja średnia, coś wieje ale nie dużo
Tutaj ocena celująca. Mam 184cm wzrostu i wygodnie sie jedzie nawet trase 300km. Z tyłu również dużo miejsca, spokojnie sie mieszcze i jeszcze mam miejsce, tak że bardzo dużo miejsca :)
Hmmm nie wiem czy wogóle jest jakiekolwiek wyciszenie. Powyżej 100km/h duży hałas, powyżej 120km/h bardzo duży hałas
Samochodzik pali w chwili obecnej 6,5l gazu na 100km. Nie jest to najlepszy wynik ale nie jest najgożej, autko dość dynamicznie używane
Za 3600,- kupiłem 9-cio letniego Tikacza z alufelgami i dodatkowym kompletem kół zimowych z przebiegiem 115000km i 2-letnią instalacją gazową - kupisz w tej cenie coś lepszego?? Niewydaje mi sie, sam szukałem ponad miesiąc :)
Narazie urwany tylko wydech, mam nadzieje ze na tym koniec :)
Narazie OK, mam nadzieje ze zostanie tak dalej

LPG - zużycie paliwa dla silnika 0.8 41KM 30kW [l/100km]

7,2