Ocena kierowcy - Daewoo Tico

VnM, 12 lat temu
Rok produkcji 1997
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Daewoo Tico 0.8 41KM 30kW 1991-2001 - Oceń swoje auto
Inne : Pozytywnie zaskoczyło mnie spalanie. Jest niskie, co nie boli na stacji benzynowej. Pozytywne wrażenie zrobiło też na mnie przyśpieszenie. Spod świateł - dzięki swojej niskiej masie - tico rusza bardzo żwawo.
Karoseria : Rdzewieją drzwi, zarówno przednie jak i tylnie, maska i klapa bagażnika. Progi rdza wyrzarła na wylot.
Tico oceniam na 5. Mimo że nie należy do najnowszych i najszybszych samochodów, to w mieście jest nieocenione. Spod świateł nie ustępuje wcale innym autom. Cieszy niskie spalanie i tania eksploatacja. Dlatego polecam Tico.
Silnik mimo małej pojemności i trzech cylindrów jak na warunki miejskie i trasę z bagażem (średnio 90km/h) spisywał się bardzo dobrze. Kultura pracy w tym silniku szału nie robi, ale da się przyzwyczaić. Mimo 14 lat, w silniku nie było żadnej poważnej naprawy, a po wyregulowaniu zaworów i wymianie świec czuć było wigor.
Auto żwawo przyśpiesza. Skrzynia jak do tej pory bez zarzutów.
Układ jezdny oceniam na 5. W lato trzyma się drogi, a w zime nie ma problemu z ruszaniem w śniegu.
Widocznośc nawet na 6. Całe auto jest dobrze przeszklone, cienkie słupki nie ograniczają widoczności, a z pozycji kierowcy doskonale widać przód auta, czego w nowych samochodach juz się nie znajdzie, dlatego zarówno wjazd jak i wyjazd z ciasnego miejsca parkingowego, dla tico nie stanowi problemu.
Tu daje 4. Można się przyczepić do tego, że fotel kierowcy nie ma regulacji wysokości, że kolumna kierownicza nie jest regulowana w żadnej płaszczyźnie, fotele oczywiście nie zapewniają dobrego trzymania na zakrętach, jednak patrząc na cenę i lata w których auto było produkowane ja nie mam zastrzeżeń.
Na upały musiał wystarczyć jedynie nawiew i otwieranie szyb. W zime samochód wnętrze w miarę szybko się grzało. Za brak klimy - 4.
Kierowca ma dośc dużo miejsca, pasażer siedzący obok raczej też nie powinien narzekać. Z tyłu pasażerowie powyżej 170cm wzrostu mogą wbiajać kolana siedzącym na przednich fotelach. Podróż w 5 osób raczej byłaby ciężka, stąd tylko ocena 3.
We wnętrzu , przy prędkościach zbliżonych do 100km/h silnik tico nie jest za cichy. Także cienka blacha nie zapewnia odpowiedniego wyciszenia.
Zużycie paliwa utrzymywało się w granicach 5-6 l/100km, co moim zdaniem jest wyśmienitym wynikiem. Auto serwisowałem sam, ale ceny części zamiennych również są bardzo korzystne.
Myślę że za tak małe pieniądze które trzeba dać w tej chwili Tico, lepszego samochodu się nie znajdzie. Oczywiście, jakość plastików i tapicerki daje wiele do myślenia, jednak jak za tak małą cene, więcej bym nie wymagał.
Czasami gaśnie tylna prawa pozycja. Wystarczy lekko puknąć w reflektor i działa. Odrywa się również chlapacz tylni, poza tym, wszystko w porządku.
Jedyne do czego mogę się przyczepić to rdzewiejący bak paliwa.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 0.8 41KM 30kW [l/100km]

Daewoo Tico