Ocena kierowcy - Daewoo Tico

tudorusex, 11 lat temu
Rok produkcji 1998
Daewoo Tico 0.8 41KM 30kW 1991-2001 - Oceń swoje auto
Silnik : silnik nie do zdarcia,dopracowany,i powtórzę się ale oszczedny,cc z mniejszym silnikiem jest o wiele slabsze a pali wiecej niz tico.autko kopiłbym jeszcze raz,ale nowe,by je dobrze od poczatku zakonserwować
Karoseria : koszmar!!
Układ hamulcowy : zaciski cylinderki przewody stare,niemiedziane
Układ elektryczny : swiatlo przeciwmggielne,lubi zardzewiec bo tylne kola wala na nie deszczem,solą,
pomimo wszystkich wad uważam ze to autko i tak sie szybciutko rozłoży(ekologiczne)ale to co potrafi zaoferować przed tym jest jak najbardziej warte kupna.zrywnosc i oszczędność to plus,zas korozja to wielki minus.tanie dobre autko na początek,którego nie szkoda
silniczek żywotny ale nie grzeszący zbytkiem mocy.maleństwo dzieki niemu zrywne,choć strasznie "zyczy".stosunkowo szybko sie nagrzewa.leje do niego olej k2 10W40 półsyntetyk,ale zmieniam go przed każda zima i po zimie.pojawiały mi się problemy z zapłonem w mokre dni, ale wymiana przewodów i palca rozdzielacza z kopułką pomogły.rozrusznik zaczął mi nawalać,a od czasu jak go kopiłem a miał 138 tysi na karku wymieniłem już szczotko trzymacze ale cóż trza dokladac by jezdzic.oszczędny!!
uu tu dla niego 4.u mnie małe opory przy wrzucaniu 2 oraz delikatnie ciężkie wrzucanie 5.wsteczny nie zawsze wskoczy,czasem cos zgrzytnie ale to nic.poza tym wydaje mi się ze precyzyjna skrzynia.
średnio.brak wspomagania nie przeszkadza,(chyba ze ktos brzydko kreci kolkami w miejscu)ale nie zaszkodziło by a co;)czesto siadają łożyska kol.na amortyzatory nie narzekam..na razie..ale hamulce, o zgrozo!!słabe, cylinderki sie zapiekają,a z przodu ostatnio zaczęło mi piszczeć w lewym kole...stracił mi sie dystans pomiędzy tarcza a zaciskiem,wewnętrzny klocek jest od dołu skośnie starty nieiwem.sytuacja pogarsza sie po skrecie w lewo.reczny trzyma jak trza
akwarium-kocham to okreslenie;)wszystko widac,żaden pieszy eis nie ukryje,do tylu również git.
o nie!!za te przełączniki z boku powinien dostac 3.idzie sie pomylic pomiedzy przeciwmgielnymi a podgrzewaniem szyby.odległość od kierownicy i drążka ok.schowek dosc dosc pojemny jak na takie male autko,miejsce na drobiazgi w drzwiach jest,popielniczka(niepale) ale polka porazka wszystko spada.
za oknem obecnie skwar,wiec 4 za brak klimy;)za kare;) ale na trasie nawet z zamkniętymi oknami miło dmucha bez dmuchawy;)w zimę zasłaniam chłodnicę,przy -22 napewno z 10 km trza go grzac by bylo cieplo
takie małe autko,tyle miejsca super.tyle materiałów z castoramy przewiozłem bez problemu,płyty g-k 1.2 na 1.5m są na tył idealne. jestem średniego wzrostu wiec za mną jest podobno dużo miejsca,choc pasy z tylu wkurzają,trza je ustawiac.5 osob wejdzie,a w jakich warunkach...coż..to nie merol.w tej klasie cud(super bagol po złożeniu siedzeń!!)
bywa głośniej,do 80 znośnie.na wysokich obrotach wyje troszkę.ale nie mam wcalej maty wygłuszającej,a jak sie ja uzupełni(i doda coś od siebie)to moze byc ciszej.
zezdzac samemu nie sprawdzałem ale musi palić kolo4!!w dlugiej trasie.ale z 2 pasażerów plus bagaż i pelny bak wykręcił rekord,4.3-4.4.ale 80-90km/hw mieście wiecej.koło,zalezy od świateł i korków .maks5.5. ceny napraw male,ale mam znajomego mechanika..tanio ale to tico;)trza troszkę powymieniac na rzeczy trwalsze( przewody hamulcowe/paliwowe od razu dawajcie w miedzi!)
auto na rok- tylko tico,na wiecej trzeba już trochę o niego zadbac,im wcześniej tym lepiej.zadbane egzemplarze to rzadkość ale i tak uwazam ze za te pieniadze i przy takim malym oc ciężko znaleźć coś lepszego. cc chowa sie kompletnie,
troche chochlików jest ale da się z nimi tanio walczyć(głownie z zaniedbania się biorą)
raz jechałem bez hamulców(tylnych,cylinderek)ale przód byl wiec bez biedy.ale nigdy nie stanął na amen(mowie o silniku)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 0.8 41KM 30kW [l/100km]

5,3