Ocena kierowcy - Daewoo Tico

Matthias, 11 lat temu
Rok produkcji 1997
Daewoo Tico 0.8 41KM 30kW 1991-2001 - Oceń swoje auto
Silnik : Niezawodny i trwały.
Samochód raczej tylko do użytkowania w mieście. Dojazdy do szkoły czy pracy to idealne warunki w jakich się sprawdza. Poza miasto nie polecam chyba że na dość krótkie dystansy. Da radę w trasie o ile zdamy sobie sprawę że jedziemy samochodem miejskim. W trasie można poczuć się jak pilot samolotu kontrując ciągle tor jazdy. Konstrukcja samochodu i boczne podmuchy wiatru robią swoje.
Silnik jest super. Nie grzeszy kulturą pracy, ale nie jest szczególnie kapryśny. Elastyczność na dobrym poziomie. Przy wyższych prędkościach zaczyna brakować mocy ale daje radę. Ważne że zawsze odpala i nie zawodzi. Bardzo udany element tego autka.
Biegi wchodzą dość precyzyjnie. Krótkie skoki lewarka zmiany biegów przyspieszają ich zmianę i nadają dynamiki podczas jazdy.
Układ jezdny dość przeciętny. Są lepsze układy i każdy o tym zapewne wie jeśli jeździł innym samochodem. Mimo to jak na samochód miejski nie jest najgorzej. Zawieszenie za miekkie.
Idealna widoczność. Trochę przeszkadzają słupki przednie ale ogólnie nie mam powodu do narzekania jeśli o widoczność chodzi.
Przeciętnie. Wszystko co powinno być w standardowym wyposażeniu jak na takie auto i tamte czasy jest umieszczone...ale miejsce umieszczenia niektórych przełączników jest niedorzeczne. To bardzo prosty samochód i tak też rozmieszone zostały wszelkie przełączniki...prosto bez polotu o wygodzie nie wspominając.
Wentylacji czyli chłodzenia latem praktycznie brak. Jedynie otwarcie szyby pomaga lub klimatyzacja jeśli ktoś posiada model z klimatyzacją. Wentylacja jako element przewietrzenia wnętrza spisuje się również przeciętnie. Ogrzewanie jest i całkiem dobrze sobie radzi.
Jak na takie małe auto miejsa jest dość dużo. Nie jest to wielka przestrzeń i komfort godny pozazdroszczenia ale z przodu jest...znośnie biorąc pod uwagę gabaryty samochodu. Z tyłu nieco gorzej w szczególności jeśli fotele są odsunięte maksymalnie do tyłu. Wtedy o wygodzie nie ma mowy. Miejsca tylko na dwie osoby i ani jednej więcej no chyba że ktoś jest uparty. Po dłuższej jeździe z tyłu mogą doskwierać bóle nóg a dokładniej cierpną stopy z tego co słyszałem.
Słabo. Słychać wszystko.
Bardzo dobrze.
Za tę cenę otrzymujemy dokładnie tyle za ile zapłaciliśmy ale myślę, że możemy być zaskoczeni że za taką cenę otrzymaliśmy co prawda niską jakość wykonania wnętrza i nie tylko, ale za to silnik jest elementem który nie powinien nas zawieść a jeśli tak się stanie zdarzy się to bardzo rzadko.
Nic się nie zepsuło przez 4 lata. Czasem zimny silnik falował i gasł ale coś podłubałem i jest ok. Czasem silnik kaprysił ale wymieniłem świece i jest ok. Do tej pory tylko klocki, łożyska, rozrząd, płyny no i przeglądy.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 0.8 41KM 30kW [l/100km]

Usterki Daewoo Tico