Ocena kierowcy - Daewoo Tico

Dadii, 8 lat temu
Rok produkcji 1999
Daewoo Tico 0.8 41KM 30kW 1991-2001 - Oceń swoje auto
Silnik : Moje pierwsze auto. Można na nim się poduczyć jeździć nim się kupi coś droższego bo przy jakimś przerysowaniu czy coś to go nie szkoda, części tanie i teoretycznie prosta konstrukcja ale występują w niej 2 rodzaje gaźników - polski i japoński, u mnie w mieście żaden mechanik się nie chciał podjąć wyczyszczenia gaźnika (posiadałem ten japoński) więc trzeba dbać o niego no chyba że mamy znajomego mechanika
Układ hamulcowy
Moje pierwsze auto - miało być tanie, części do niego są tanie, gorzej z robocizną no chyba że umie się samemu porobić co nieco. Dobre na pierwsze auto dla młodego kierowcy bo go nie szkoda jak go się zarysuje.
Silnik jak na takie małe autko do miasta daje rady - pod górkę w 4 osoby to więcej niż 2 bieg nie ma co liczyć ale dla 1 max 2 osób jest dobrze
Nie miałem z nią żadnych problemów. Czasem problem z wbiciem wstecznego ale spełniała swoje zadanie
No cóż... przy 130 to trochę wibruje kierownica ale spełnia swoje zadanie, brak wspomagania ale czego się spodziewać w tico?
Patrze w lewo - szyba przy głowie, patrze w prawo - to samo, z przodu i z tyłu też więc ja mając 190 wzrostu mogłem patrzeć przez każde okno ;)
Zimą dość długo czeka się na ciepłe powietrze ale jak już zacznie grzać to nie ma zastrzeżeń, latem nawiew bez zastrzeżeń.
To jest tico - więcej przestrzeni jest chyba w trumnie ale przynajmniej w tico "nie wyciągniesz nóg"
w mieście jest dobrze - przy jeździe po ekspresówce powyżej 85km/h radio spełnia funkcje estetyczno-wizualną no chyba że damy głośniej ale wtedy już fabryczne głośniki trzeszczą
ok. 20zł za 100km - idealnie dla studenta który jeździ do szkoły, części tanie, gorzej z robocizną
zerwany ręczny, zapowietrzony układ hamulcowy
Zapchana dysza w gaźniku, gnijące progi i podłoga

LPG - zużycie paliwa dla silnika 0.8 41KM 30kW [l/100km]

13,0