Ocena kierowcy - Daewoo Tico

Reniur, 19 lat temu
Rok produkcji 2000
Daewoo Tico 0.8 41KM 30kW 1991-2001 - Oceń swoje auto
Bardzo przeciętnie. Samochód do miasta w miarę dobry. Do 100 km/h dynamiczny, chętnie przyspiesza. Gabaryty idealne do parkowania w ciasnych uliczkach. Jakość samochodu natomist fatalna, tragiczne hamulce i układ jezdny. Nie daje poczucia komfortu i bezpieczeństwa. Po kilku latach użytkowania psuje się dość często.
Osobiście podoba mi się dzwięk tego 3- cylindrowca (szczególnie jak tłumik padnie (-: ). W miarę dynamiczny, chętnie reagujący na wciskanie gazu. Raczej do miasta, w trasie brakuje mu troszkę tchu.
Biegi włączają się lekko ale nie precyzyjnie. Zdarzało się nie raz że nie trafiłem na odpowiednie przełożenie.
Nie jest to bezpieczny samochód. Lekka konstrukcja i małe kółeczka sprawiają że można chwilami pofruwać ticusiem. Przełożenie układu kierowniczego jest zbyt czułe, niewielki ruch kierownicy wpływa znacząco na tor jazdy. Trudny do opanowania w sytuacjach ekstremalnych: np. nagła zmiana nawierzchni lub gwałtowne hamowanie.
Widoczność super! W każdym kierunku doskonała. 0 problemów z parkowaniem!
Rozwiązania ergonomiczne w tym samochodzie mocno przestarzałe. Właczanie wycieraczki bądź ogrzewania tylniej szyby, zmusza do odrywania wzroku od sytuacji na drodze. Ogólnie kiepsko, ale można się przyzwyczaić...
Bardzo dobre ogrzewanie i wentylacja. Tutaj 5 z plusem!
Przestrzeń jak na tak mały samochód zawsze zaskakuje pasażerów w moim samochodzie. Szczególnie z tyłu robi wrażenie. Przy bliższym poznaniu auta wychodzą jednak mankamenty: kanapa z tyłu ma zbyt krótkie siedzisko, przy dłuższej trasie bolą kolana. Pozatym jest płytka, śruby mocujące pod spodem wchodzą w tyłek, POWAŻNIE! Fotele przednie również nie dają podparcia. Na szybko pokonywanych zakretach łatwo się zsunąć. Po 5 letnim użytkowaniu auta moje odczucia co do wnetrza tego samochodu są bardzo mierne.
Słychać każdy jeden ruch w silniku. Biorąc pod uwagę że silnik ma 3 cylindry i w związku z tym dość warkotliwą naturę hałas jest czasem nieznośny!
Ja wiem że opinia jest taka że tico mało pali. Mój w mieście pali 10l. Na trasie 6 -7l. Naprawy tanie.
Dokładnie pośrodku! Jaka cena taka jakość. Nie zaskoczył mnie pozytywnie niestety...
Do 3 lat tico moje było niezawodne. Bardzo sobie chwaliłem! Niestety w ostatnim roku wydałem na naprawy różnego rodzaju ok 1500PLN.
Silnik się nie psuje. Osprzęt silnika też w miarę. Hamulce najgorsze i zawieszenie. Po 4 latach wyminiłem sprzęgło.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 0.8 41KM 30kW [l/100km]

7,3