Ocena kierowcy - Daihatsu YRV

scoork@op.pl, 14 lat temu
Silnik 1.3 i 16V 87KM 64kW
Rok produkcji 2001
Daihatsu YRV 1.3 i 16V 87KM 64kW 2000-2006 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Mała, zrywna bestia. Baaardzo duże (bardzo miłe) zaskoczenie. :)
Autko jest inne i rzuca się w oczy. Jego \"łamana\" linia nadwozia jest bardzo charakterystyczna i miła dla oka. Jeżeli dołożymy jakieś ładne felgi wygląda wręcz ślicznie. Wnętrze wygodne i dopasowane do sytuacji (można mieć duuuży bagażnik, albo jechać baaardzo wygodnie - z tyłu). Wykończenie, podobnie jak linia nadwozia charakterystyczne dla autka miejskiego i bardzo praktyczne (co nie zmienia faktu, iż ładnie wygląda). Jedynym mankamentem auta jest jego wyciszenie, ale panom, którzy chcą kupić autko swojej pani i od czasu do czasu go zabrać (nie koniecznie z potrzeby) na małą przejażdżkę to nie będzie przeszkadzało, gdyż silniczek jest miły dla ucha :)
Jeździłem wcześniej autkami z silnikiem 1.3 i spodziewałem się o WIELE mniej :) Silniczek jest dynamiczny, ładnie wkręca się na obroty i do 3 tyś. obrotów jest małym miejskim autkiem. Powyżej tego jest małym, zwinnym diabełkiem :)
Ładnie pracuje, lekko się zmienia biegi i nawet kobieta nie ma najmniejszych problemów z ich zmianą. Ale wyjeżdżając na trasę brakuje jeszcze jednego biegu :) Jeździło by się taniej :) a tak przy 160-180 km/h potrafi połknąć :)
Zawieszenie jest \"usportowione\" - takie przynajmniej odnoszę wrażenie. Jest troszkę twarde. Na tyle, aby czuć się pewnie na zakrętach, ale nie aż tak, aby przeszkadzało w codziennej jeździe :) Spodziewałem się czegoś gorszego i ponownie zostałem mile zaskoczony :)
Duża szyba z przodu i skos maski zapewniający doskonałą widoczność. Z tyłu jest o tyle dobrze iż widać wszystko za autem... ale tylko obiekty wystające ponad 120 cm. Z tymi niższymi... no cóż, zawsze można zamontować kamerkę cofania :) Z bokami nie ma najmniejszego problemu, tzn widoczność jest bardzo dobra.
Autko jest ładne, zgrabne i miłe dla oka. Ktoś kiedyś powiedział \"...tylko Włosi potrafią z tandetnego plastyku zrobić naprawdę ładne wnętrze...\" nie zgadzam się :) Wnętrze YRV budzi we mnie zachwyt. Wszystko jest pod ręką i umieszczone w sposób: \"jest tam gdzie sam bym to włożył\".
Autko ma malutką chłodniczkę (tylko od góry wygląda masywnie) i wchodzi do niej 4l płynu, więc po dopaleniu autka nie trzeba długo czekać aby się zrobiło cieplutko :) Podkręcone ogrzewanie \"na full\" zaspokoi potrzeby nawet najbardziej wybrednych. Klimatyzacja także spisuje się na medal (pomagała przez całe lato). :)
Ta rzecz mnie w tym autku zaskoczyła najbardziej. Siedzenie kierowcy można regulować jak się chce - można nawet wydłużyć siedzisko (fajna sprawa dla wysokich osób). Ponadto tylna kanapa (dzielona) jest także regulowana (kosztem przestrzenie bagażnika). Można ją odsunąć o jakieś 20-25 cm, co sprawia że nawet duży człowiek nie może się skarżyć na brak miejsca. Najlepszą rzeczą jednak jest łóżko :) Tak łóżko :) Można poziomo położyć siedzenia przednie (po wyjęciu zagłówków) i zrobić sobie pełnowymiarowe ŁÓŻKO!!!
To jest największy mankament tego auta - jest dosyć głośne, ale za to można posłuchać pracy silniczka :) Przy jeździe po mieście jest to nieodczuwalne, ale przy dłuższych trasach męczące.
Średnie spalanie to jakieś 5-5,5l /100km w cyklu mieszanym, więc malutko. Dla tych którzy mało jeżdżą gaz jest nieopłacalny :) Tym którzy jeżdżą dużo i przede wszystkim szybko (bo wtedy pali najwięcej - około 7-8 l/100km przy 160-170 km/h) a chcą jeździć oszczędnie - coż, proponuje wolną jazde :) Co do cen części to nie są wygórowane (ba, można powiedzieć że są tanie), lecz zwolennicy tandety (czyt. zamienników się rozczarują :). Na szczęście mamy allegro i tam można bez większych problemów znaleźć to czego się szuka (polecam szukać także w samochodach - jest kilka na części)
Definitywnie Polecam. Naprawdę trudno znaleźć autko, które da nam tak dużo za tak małe pieniądze. Płeć w tym autku nie ma znaczenia :) Każdy znajdzie coś dla siebie.
Doskonałe autko. Pod tym względem nic do zarzucenia. Po 50 tyś. km. tylko łożysko się odzywa, więc nie ma tragedii. Silniczek nie bierze oleju a wymiana oleju w silniku (syntetyk) i skrzyni wraz z filtrem to koszt niecałych 220zł :)
Póki co takowych nie doświadczyłem, ale interesowałem się autkiem i wiem że np. silnik można kupić za 1500-1800 zł. A całe autko na części w granicy 5-8tyś zł, tak więc w porównaniu z innymi markami (np. bliźniaczym Yarisem) wypada tanio :)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.3 i 16V 87KM 64kW [l/100km]

4,1