Ocena kierowcy - Dodge Journey

Dodge Journey 2.0 CRD 140KM 103kW od 2008 - Oceń swoje auto
Inne : Ekonomika jazdy
Silnik : rozrusznik, awaria po 50tys km
Układ elektryczny : akumlator do wymiany po 40 tys km
To był mój pierwszy SUV i bardzo chwalę sobie bezpieczeństwo i przestrzeń. Mój model pochodził z pierwszej generacji i niestety - sporo niedopracowań i upierdliwości. Ma praktyczne schowki podłogowe i jest dość pakowny. Niestety słaba moc, brak ergonomii mocno dają się we znaki.
Silnik miałem o mocy 168KM więc nie miałem aż takiego zamulenia jak inni opiniujący (standardowo 140KM). Silnik głośny i kapryśny przy większych mrozach. Można poczuć radość z odpalenia go zimą niczym z filmu "Das Boot". Głównym winnym był niestety filtr paliwa, a raczej paliwo, które potrafiło w nim zamarznąć. Wówczas do auta trzeba było udać się z termoforem i rozgrzać filtr. Bardzo ekonomiczny i dość dobrze ciągnął tą wielką budę z nami w środku.
Nieco za twarde przełączanie biegów oraz niewielka różnica między 5 a 6 biegiem.
Powyżej 140 km/h nieco trudniej utrzymać go w linii prostej.
Brak większych zastrzeżeń.
Środek beznadziejnie zaprojektowany. Od miejsca na kubki, przez tylnią kanapę po umieszczenie akumulatora (wymaga demontażu koła i nadkola aby się dostać do niego)
Bardzo skuteczne
Tylnia kanapa ma ohydnie wystającą osłonę zawiasu. Trudno komfortowo upchać 3 dzieci.
Głośny ten diesel. Szczególnie "na zimno"
Nie można narzekać. 7,5 średnie spalanie to dobry wynik przy tej masie i gabarycie.
To jeden z najtańszych SUVów ale ze sporą ilością błędów młodości. Cieszę się że miałem FWD z manualem bo użytkownicy AWD z automatem mieli o wiele większe problemy.
Nieszczelność układu klimatyzacji
Cieknący płyn chłodniczy potrafił uszkodzić rozrusznik (styki na magnesie). Ciężki dostęp do akumulatora.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 CRD 140KM 103kW [l/100km]

8,3