Ocena kierowcy - DS 4 I Hatchback (Citroen)

Grzegorz, 1 miesiąc temu
Silnik 1.6 HDi 112KM 82kW
Rok produkcji 2012
DS 4 I Hatchback (Citroen) 1.6 HDi 112KM 82kW 2011-2013 - Oceń swoje auto
Silnik : Mimo małej pojemności daje radę z gabarytami samochodu
Inne : Prowadzenie w samochodzie jest wspaniałe
Całokształt samochodu na 5*. W ciągu dwóch lat zrobiłem samochodem 50 tys. km. Samochód jest świetny w podróżach, bardzo wygodny z przodu i z tyłu, oraz ma bagażnik, który wystarcza dla 2-3 osób.
Świetny silnik! Nie jest to silnik, który nadaje się do szybszej jazdy (rzadko podróżowałem nim jadąc więcej niż 135km/h bo taka prędkość jest idealna do jazdy nim), ale odwdzięcza się spalaniem i trwałością. Należy pamiętać aby wymieniać olej po maksymalnie 12 tys. km.
Posiadałem manualną skrzynię biegów, która jest bardzo precyzyjna. Idealnie zestrojona z silnikiem pozwala na bardzo dobrą zmianę przełożeń.
Samochód świetnie się prowadzi, idealnie jeździ po zakrętach.
Karoseria zasługuje na 4* tylko dlatego, że miałem aluminiową maskę i podczas silniejszych wiatrów, jazdy autostradą lub gdy na autostradzie ciężarówka wyjechała mi na mój pas to widziałem jak maska się unosi. Jest to podobno normalnie w tych samochodach, trochę zniwelowałem ten efekt zakładając siłowniki do podnoszenia maski, bardzo dobrze ciągnęły ją w dół i trzymały gdy była zamknięta.
Nie narzekałem nigdy na widoczność, miałem czujniki parkowania tylko z tyłu i były pomocne. Siedzi się trochę wyżej niż w innych samochodach, ale to bardziej zaleta. Uwielbiałem w nim to, że można "powiększyć" sobie szybę przez przesunięcie zasłon przeciwsłonecznych w górę, super sprawa podczas oczekiwania na zielone.
Wszystko pod ręką, bardzo intuicyjnie się operuje wszystkim w samochodzie. Bardzo przemyślane rozwiązanie trzech małych diod led, które delikatnie, ale skutecznie oświetlają konsolę gdy jedzie się w "night mode".
Klimatyzacja mogłaby być bardziej wydajna, ale nie było źle.
Dużo miejsca dla kierowcy i pasażerów, nikt nigdy nie narzekał na brak miejsca gdy jechali ze mną.
Wyciszenie na 5 z plusem. Bardzo dobrze się rozmawia nawet przy 130 km/h. Czasem słychać świst powietrza podczas jazdy, ale nie jest to spowodowane uszczelkami, a lusterkiem. Raz podczas jazdy złożyłem lusterka żeby się upewnić i podziałało.
Części zamienne w przyzwoitej cenie.
Bardzo dobrze wykończony, żadne plastiki nie skrzypią, super wygoda.
Padło mi ogrzewanie
Oprócz elementów, które po jakimś czasie należy wymienić nic się nie przydarzyło. Wiele razy podróżowałem 1000-1500km w jedną stronę i samochód nigdy mnie nie zawiódł.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 HDi 112KM 82kW [l/100km]

5,1
5,1
6,1
4,1
DS 4 I Hatchback (Citroen)