Ocena kierowcy - DS 5 Hatchback Facelifting 2015

Kuba, 2 lata temu
Silnik 2.0 BlueHDi 181KM 133kW
Rok produkcji 2017
DS 5 Hatchback Facelifting 2015 2.0 BlueHDi 181KM 133kW 2015-2018 - Oceń swoje auto
Absolutnie wyjątkowe auto, z mnóstwem rozwiązań, które odpowiadają mi bardziej niż standardowe np podwójny schowek na okulary (nie muszę wymieniać się z żoną), czy środkowy cup holder, do którego zmieści się tylko kubeczek z espresso - głownie to piję w trasie. Ogólnie uważam ten samochód za stworzony dla mnie i jeśli nie zacznie się nagle psuć, to pewnie będzie jednym z fajniejszych, które miałem.
Dość zrywny, w miarę cichy i bardzo oszczędny. Nie dam piątki, bo nie jestem wielkim fanem diesla, natomiast do tego auta to najlepszy wybór z gamy.
Po delikatnym przeprogramowaniu, radzi sobie świetnie. Oryginalnie trochę ospała.
Samochód bardzo komfortowy, nie dajcie się zwieść obiegowym opiniom recenzentów na YouTube. Na 18calowych felgach jest bardzo fajnie,resoruje przyjemnie i cicho. Nastawy nie są pływające, auto jedzie bardzo pewnie w zakrętach. Oczywiście nie jest to samochód sportowy, natomiast jego charakterystyka jezdna bardzo mi odpowiada, w trasie jest wygodny, jednocześnie nie wymusza zwalniania na łukach.
Co tu dużo pisać, dzieło sztuki.
Duże lusterka, kamera cofania, dla mnie jest bardzo dobrze.
Jak wspominałem, auto ma specyficzną ergonomię, która mi osobiście dużo bardziej odpowiada niż w samochodach, którymi jeździłem do tej pory. Bagażnik duży i ustawny, zwłaszcza jak na wymiary zewnętrzne auta. Drażnię bluetooth, który czasem rozłącza się z telefonem.
Tu jest absolutny top.
Przednie fotele to kosmos. W długiej trasie spisują się doskonale.
Samochód świetnie wyciszony, ale dieselek się przebija momentami za bardzo.
Małe spalanie, poki co brak usterek ,ale auto użytkuję krótko.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 BlueHDi 181KM 133kW [l/100km]

5,4