Ocena kierowcy - DS 5 Hatchback Facelifting 2015

Egontar, 7 miesięcy temu
Silnik 2.0 BlueHDi 181KM 133kW
Rok produkcji 2016
DS 5 Hatchback Facelifting 2015 2.0 BlueHDi 181KM 133kW 2015-2018 - Oceń swoje auto
Silnik : Odpowiedni do auta o masie 1,5tony.
Auto, pomimo upływu lat może się podobać. Jest to samochód dość rzadki na polskich drogach (we Francji też rzadko spotykany) dlatego wyróżnia się na drodze. Wyrafinowana linia nadwozia, piękne dwukolorowe 18" felgi Twist2 (do kół zimowych 17 " Houston), do tego wnętrze rodem z Concorde w połączeniu z piękną, dwukolorową skórzaną tapicerką z fotelami Club i aluminiowo-carbonowymi dodatkami i maksymalnym możliwym wyposażeniem robią wrażenie na wszystkich (za wyjątkiem wyposażenia audio Denon). Taka jest moja wersja SportChic w kolorze Blue Encre.
Silnik o mocy 181KM jest żwawy jest dla mnie optymalny. Odpowiednia moc daje poczucie bezpieczeństwa podczas wyprzedzania zarówno na autostradzie jak i drodze lokalnej.
W moim przypadku jest to pierwszy automat. Oczywiście trzeba się do niego przyzwyczaić, po 30 letniej jeździe manualem. Przy mocnym wciśnięciu gazu skrzynia z lekkim opóźnieniem redukuje bieg, do czego trzeba też przywyknąć.
Tu jest typowo jak w Citroenie, którym jeździłem 11 lat. Trochę mało komfortowo na poprzecznych nierównościach i drogach o nierównej nawierzchni, ale na autostradach ... komfort w 100%.
Blacharka ok, nie się nie dzieje, pomimo, że auto ma 7 lat. Trzeba kontrolować otwory pod chromowane listwy w drzwiach, bo tak lubi się pojawić korozja. Lakier jak to lakier, miękki i delikatny, nie można myć auta w automatycznych myjniach. Ja zrobiłem renowację lakieru i pokryłem go powłoką ceramiczną 7H.
Po zmianie z Citroena C4 Picasso, widoczność nieco ograniczona, szczególnie do tyłu, gdzie jest mała szybka z malutką wsteczną wycieraczką. Ale to kwestia przyzwyczajenia. Tą niedogodność mnie równoważą trzy odsuwane panele szklanego dachu! Jest na prawdę przestronnie.
Wszystko w zasięgu zarówno ręki jak i wzroku. Przełączniki intuicyjne i łatwo dostępne. Oczywiście trzeba się do wszystkiego przyzwyczaić (np. przełączniki otwierania szyb w panelu środkowym czy przełączniki wyświetlacza HUD i odsłaniania szklanego dachu w panelu pod sufitem). Ale te wszystkie gadgety na prawdę cieszą i się nie nudzą!
Tu bez zarzutu. No może przycisk wewnętrznego obiegu powietrza mógłby być bardziej czytelny!
Przy moim i mojej rodziny wzroście jest ok. Ale podejrzewam, że 2-metrowcy mogą mieć problemy.
Wyciszenie komfortowe. Jak się dobierze opony z niskim oporem toczenia to jest na prawdę cicho!
Na razie koszty są wysokie, bo jak zawsze po zakupie używanego auta próbuję go doprowadzić do idealnego stanu. Mam nadzieję, że po inwestycjach w rozrząd, olej, filtry, akumulator, tarcze, klocki, renowację felg czy renowację lakieru nastąpi czas błogiego spokoju!
Auto kupione używane, ponieważ teraz już DS5 nie jest produkowany, a i zakup salonowca przerósłby moje możliwości. A tak, mam auto o którym marzyłem.
Na razie bez uwag. Wszystko poprawione (trzaskający ogranicznik drzwi kierowcy).
Na razie bez uwag.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 BlueHDi 181KM 133kW [l/100km]