Ocena kierowcy - Fiat 500L Hatchback 5d Seria 4

John, 7 lat temu
Rok produkcji 2016
Fiat 500L Hatchback 5d Seria 4 1.4 95KM 70kW od 2016 - Oceń swoje auto
Inne : ilość miejsca w kabinie, praktyczność, wygląd
Samochód od samego początku jak zobaczyłem w salonie bardzo miło mnie zaskoczył. Jest duży... z zewnątrz długość i szerokość to mniej więcej klasa kompakt - natomiast na wysokość i prześwit nadwozia to bliżej mu do croosowerów. W środku materiały dobrej jakości, nie czuć tu taniości tak wszechobecnej w dzisiejszych autach. Przed zakupem oglądałem Opla Merivę, Renault Captur, Peugeot 2008 - pod względem wykonania, ilości miejsca wg mnie fiat górą.
Budżet był napięty więc padło na silnik 1.4 16v 95KM. Ogólnie silnik jet mi znany ze wcześniejszego posiadanego auta tj Fiata Stilo. Jest to raczej kompromis pomiędzy niskimi kosztami eksploatacji a zadowoleniem z jazdy. Idealnie sprawdza się w mieście nie zamula jezdni. W trasie no cóż rakieta to nie jest zwłaszcza z kompletem osób i włączaną klima. Słaba dynamika a wyprzedzanie trzeba planować dużo wcześniej. Jest to silnik do spokojnej jazdy z dziećmi. Bez włączonej klimy zauważalna różnica na plus w dynamice. Ekonomiczna jazda zgodnie z przepisami tj 90-100km/h skutkuje spalaniem 5,3-5,5l/100km.
Chociaż biegów jest 6 to trzeba nauczyć się nimi posługiwać. Gdyż 1i 2 bardzo krótkie, bieg 3 i 4 służą do sprawnego przyspieszania. Natomiast 6 bieg to jakby taki nadbieg służy do poprawy ekonomiki ale nie dynamiki. Biegi nie haczą. Fajna dźwignia zmiany biegów
Pozycja za kierownicą wysoka prawie jak w furgonetka.
Duże powierzchnie szklane, duże lusterka,prawie pionowa przednia szyba, wspomaganie parkowania tyłem włącznie z kamerą cofania przydaję się.
Fajny projekt deski rozdzielczej, przełączniki pod ręką. Przemyślana tylna kanapa, która jest przesuwana i odchylana np. dla maluchów jak chcą pospać. Przesuwając kanapę możemy powiększyć lub pomniejszyć bagażnik. Przedni fotel pasażera składa sie w stolik - możemy wtedy przewozić długie rzeczy np mebelki z ikea.
klimatyzacja manualna - chłodzi tak jak należy, wentylacja na plus.
Chyba największy atut tego auta. Mam 178 cm wzrostu gdy ustawie fotel pod siebie to za mna może wygodnie usiąść osoba nawet o wzroście 190cm+ - wygodnie! Z tyłu usiądą 2 dorosłe osoby, które będą podróżowały bardzo wygodnie - 3 osoby też ale w mniej komfortowych warunkach. Przestrzeń nad głową imponująca. W tej klasie miejskich minivanów przestrzeń bezkonkurencyjna.
Wszystko zależy od tego jak się poruszamy. miejska jazda do 70 km cisza...jazda pozamiejska 90km cisza. Jedynie można sie przyczepić, że podczas dynamicznego przyspieszania słychać silnik w kabinie tj warkot, który powyżej 4 tyś obrotów ma fajny gang.
auto nowe - cena auta, ubezpieczenie pakiet, opony zimowe - więc na start trochę wydatków jest. Spalanie na dobrym poziomie przy prędkości 70-80 km 6 bieg 4,5l, 90km/h 6 bieg 5,3l, 100-110 km/h 6,2l
Cena w porównaniu do Merivy, B-Maxa, Captura , Peugeota 2008 konkurencyjna. Wersja pop star silnik 1.4 16v - 50tyś w cenie komplet poduszek powietrznych, klima, elektryka szyb, radio ucconect, skórzana kierownica i wiele innych dzetów.
Zbyt mały przebieg brak usterek - oby tak dalej.
brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 95KM 70kW [l/100km]