Ocena kierowcy - Fiat 500L Trekking Seria 1

dominik1989, 8 lat temu
Silnik 1.4 T-Jet 16v 120KM 88kW
Rok produkcji 2014
Fiat 500L Trekking Seria 1 1.4 T-Jet 16v 120KM 88kW 2014-2015 - Oceń swoje auto
Fiat jest dość komfortowym i przestronnym autem. Prowadzi się dosyć pewnie. Jedynie jestem zdziwiony, że Fiat nie zdecydował się na umieszczenie w jeszcze mocniejszych jednostek.
Jestem pozytywnie zaskoczony mocą 120 KM na taką masę auta, która wynosi ok 1350 kg. Jest to moje pierwsze auto z turbiną i mile zaskakuje "dostępnością" do mocy już od najniższych obrotów, nie tak jak zwykłe benzynowe silniki, które moc osiągają dopiero 3500-4000 obr/min. Tutaj jeż spory zakres momentu obrotowego mamy dostępny od ok 2000 obr/min, ale to już jak w większości aut z turbiną.
Skrzynia jest bardzo precyzyjna i nie haczy. Nie zdarzają się nawet takie przypadki typu, że wsteczny nie chce wejść. Szósty bieg pozwala bardzo sporo obniżyć spalanie, a elastyczność i na szóstce jest bardzo przyzwoita.
Prowadzi się pewnie. Jedynie ze względu na rozmiar kół przy zmianie pasa przy wyższych prędkościach trzeba pilnować auto. Oczywiście zależy też od wielkości kolein jakie wiadomo mamy w naszym kraju.
Jest bardzo komfortowy. Posiadam wersję z podłokietnikiem dla kierowcy i elektryczną regulacją odcinka lędźwiowego dla przednich foteli. Mam 190 cm wzrostu i po kilku godzinnej podróży nic nie odczuwam!
Uważam, że nie ma się do czego przyczepić. Wszystko jest tak jak trzeba.
Nie nagrzewa się tak szybko jak mały hatchback, ale i tak w miarę możliwości wnętrze łapie przyzwoitą temperaturę. Tak samo jest w przypadku upalnych dni, w których korzystamy z klimatyzacji.
Rewelacja! Jest to nieliczne auto, w którym mając maksymalnie odsunięty i obniżony fotel mogę śmiało usiąść za sobą na tylnej kanapie i dosyć komfortowo spędzić podróż. Mocne 5 gwiazdek!
Ogólnie jest ok, ale jak to wiadomo - przy wyższych obrotach słychać silnik. Natomiast przy normalnej jeździe słychać tylko szum powietrza i toczenie się kół.
Jedynie mógł by być bardziej ekonomiczny w mieście, ale jak to wiadomo zależy od nogi. Najniższe spalanie jakie udało mi się uzyskać to 7 L/100 Km. Natomiast co do komputera, który podaje spalanie to niestety zaniża o co najmniej 0,5 do nawet 1,0 l /100 km
Jest super, ale dopiero jak dealer chce się pozbyć auta z poprzedniego rocznika. Wtedy można dostać naprawdę fajny rabat za auto, które jest w 100% warte swojej ceny.
Póki co auto ma się bardzo dobrze i mam nadzieję, że tak długo pozostanie. Silniki 1.4 TruboJet mają bardzo pochlebne opinie, wśród użytkowników innych aut Fiata, które wychodziły właśnie z tą jednostką.
Usterek brak! I niech tak pozostanie na długi, długi czas.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 T-Jet 16v 120KM 88kW [l/100km]

8,3