Ocena kierowcy - Fiat 500X Crossover

TomEk, 7 lat temu
Silnik 1.6 E-Torq 110KM 81kW
Rok produkcji 2015
Fiat 500X Crossover 1.6 E-Torq 110KM 81kW 2014-2018 - Oceń swoje auto
Samochód naprawdę warty swojej ceny, Rzuca sie w oczy jest stylowy i elegancki. Postawiliśmy na prosty silnik 1.6 E-torq 110KM powiem tak wystarczy.
Silnik prosty wolnossący, brakuje trochę mocy przy przyspieszaniu, ma dość ładny dźwięk, trochę lubi zjeść.
Skrzynia biegów No fiatowska biegi wchodzą dość dobrze ale to nie jest szczyt perfekcji, wsteczny wchodzi dość ciężko.
Sztywne zawieszenie koła 17" na 18" będzie gorzej. Układ kierowniczy wspomagany elektrycznie ale mi nie przeszkadza, po zmianie trybu jazdy jest albo cięższy albo lżejszy, chałupce tez inaczej reagują.
Do przodu i na boki jest dobrze tylna szyba dość mała pod katem, bez kamery cofania jest dość problematyczne, ja nie posiadam, w nocy tragedia wsteczne światło nie daje rady zupełnie.
Schowków mało a jak Juz są to są małe, przednie kieszenie tylko dość duże. Bagażnik No taki sobie ale raczej mniejszy niż większy ale to w tych samochodach raczej norma.
Grzeje jak w piekle, chłodzi jak na biegunie północnym mam tylko problem z odparowywanie szyb, był wymieniany filtr powietrza czy cos i jest Ok narazie.
Z przodu Ok miejsca dużo ale z tylu jest dość przeciętnie jak ktoś wysoki +180cm z przodu siedzi to za nim Juz tylko dziecko usiądzie
Jest naprawdę cicho, w przypadku mojego silnika przynajmniej.
Pali sporo miasto nawet Ok 10 litrów, mieszane Ok 8-9, trasa 7-8 najmniejsze spalanie na wolnej trasie Ok 90 km/h wyniosło 7.2
Tu jest naprawdę dobrze wnętrze tak dobrze spasowane i wykonane miękko i gustownie, system audio gra dobrze, U-Connect 5" jest bardzo dobrym systemem, tryby jazdy czyli Auto Sport i All Weather działają to nie kit marketingowy.
Narazie nic sie nie dzieje.
Nic kompletnie !

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 E-Torq 110KM 81kW [l/100km]