Ocena kierowcy - Fiat Brava

Enzym, 10 lat temu
Silnik 1.4 12V 80KM 59kW
Rok produkcji 1997
Fiat Brava 1.4 12V 80KM 59kW 1995-1998 - Oceń swoje auto
Inne : Auto jest bardzo wygodne. Zawieszenie jest twarde. Na naszych drogach świetnie się sprawuje. Auto płynie i mniejsze wyboje na jezdni nie robią na, nim wrażenia. Pod względem komfortu to wysoka klasa średnia. Gorzej z bezawaryjnością i kulturą pracy silnika..
Silnik : Układ zapłonowy lubi walnąc focha szczególnie wtedy kiedy trzeba gdzieś jechać.
Układ elektryczny : Syrena alarmowa lepiej ją wyłączyć bo ma kaprysy.
Inne : Notoryczne i regularne awarie. Po prostu porażka.
Bardzo się cieszę że udało mi się sprzedać to auto..
Auto jest zamulone. Buda jest zdecydowanie zbyt ciężka w stosunku do oferowanej jednostki napędowej. Strach tym wyprzedzać.
Ciężko wskakujący bieg wsteczny. Podobna sytuacja jest z \"dwójką\". Te modele tak mają..
Autem bardzo przyjemnie się jeździ. Dobrze trzyma się drogi. Promień skrętu jest trochę za duży.
Szyba tylna pozostawia wiele do życzenia..
Tutaj wszystko jest na swoim miejscu. Wszystko pod ręką. Auto jest bardzo wygodne.
Wentylacja mogła, by być bardziej wydajna. W zimę szyby parują na potęgę. Silnik bardzo długo się grzeje.
W cztery osoby podróżuje się komfortowo. Pakowny bagażnik.
W aucie jest cicho nawet przy wyższych obrotach.
Pali dużo. Zdecydowanie zbyt dużo nawet przy bardzo oszczędnej jeździe.
Tutaj można przebierać. Bardzo łatwo trafić sztukę od pierwszego właściciela! Szczerze polecam kupić to auto tylko od znajomej osoby...
Sypie się na potęgę. Zaczynając od takich drobiazgów jak silniczek od wycieraczek na klamkach i przełącznikach zespolonych kończąc. Auto skomplikowane w budowie i raczej dla majsterkowicza, który ma dużo cierpliwości.
Przejechałem tym autem około 90 tys km. Statystycznie co 7-10 tys kilometrów trzeba było wydać od 500-1000 zł na poważne naprawy. Wszystko robiłem na czas.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 12V 80KM 59kW [l/100km]

8,6