Ocena kierowcy - Fiat Brava

zlosnik, 12 lat temu
Silnik 1.6 16V 103KM 76kW
Rok produkcji 2001
Fiat Brava 1.6 16V 103KM 76kW 1996-2001 - Oceń swoje auto
Silnik : 103 konie na prawdę dają rade w tym samochodzie. z czystym sumieniem polecam , nadaję się do miasta jak i w trasę .
Nie ma samochodów doskonałych. Fiat Brava w moich oczach przełamał chore stereotypy że włoskie auta się do niczego nie nadają . Za cene 8-9 tyś zł można mieć auto z 2001r z JTD 105 km pod maską z bogatym wyposażeniem ( autoklima 4 poduchy elektryka itp) . Auto wygląda dużo lepiej niż nudne golfy czy astry których jest od groma na naszych drogach.
Do masy tego auta w sam raz , 103 konie dobrze sobie radzą z 1tonowym autem , dobra współpraca z LPG. Tanie części i prosta budowa :).
Całkiem nie zła raz mi tylko \"schaczyła\"
jest dosyć twarde co mi odpowiada ale nie aż tak żeby połamać kręgosłup :) po prostu nim nie buja , dobrze się prowadzi , ceny części też niskie. Np komplet amorków gaz z przodu kayaba 280zł
Do przodu i na boki jest dobrze , do tyłu przez małą szybę oraz spojlerek widoczność jest słaba.
Wszystko pod ręką , jedyny minus to że wycieraczki nie uruchamiają się wraz z spryskiwaniem . plus za automatycznie włączane i wyłączane świateł.
Samochód szybko nagrzewa wnętrze klima też bardzo dobrze sobie radzi,
Mam 2m wzrostu i dobrze jest mi zająć pozycję za kierownicą dużo lepiej niż w lagunie I. z tył just przeciętnie , we 4 osoby da się całkiem przyjemnie podróżować , ale 5 osób w dalszą trasę nie miał bym serca zabrać :P
Mercedes to to nie jest ale jak na swoją klasę jest całkiem nie źle
To fiat , więc ceny nawet w ASO nie są kosmiczne , budowa auta jest na tyle prosta że ceny napraw są tanie , a jeśli się ma trochę zdolności manualnych dużo rzeczy samemu można samemu naprawić. Spalanie LPG nie jest duże w mieście do 10l przy normalnym traktowaniu , w trasie spada do 8l
samochód ma już 10 lat oraz 200tyś przejechane i z drobiazgów to tylko czasem blokujące się zamki (przy otwieraniu z kluczyka) oraz urwany pręt do przytrzymywania maski.
Staram sobie jakieś poważne usterki przypomnieć które nie były by związane ze zmęczeniem materiału, bo tak to tylko wyciek z amortyzatora , i uszkodzony parownik który był zregenerowany tak to nic się nie dzieje , tfu tfu :P

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 16V 103KM 76kW [l/100km]

9,2