Ocena kierowcy - Fiat Brava

Wojciech, 10 lat temu
Silnik 1.6 16V 103KM 76kW
Rok produkcji 1999
Fiat Brava 1.6 16V 103KM 76kW 1996-2001 - Oceń swoje auto
Silnik : Nie spodziewałem się, że w bądź co bądź starym aucie silnik może chodzić tak dobrze.
Inne : Klamki
Kupiłem to auto niejako z musu i byłem bardzo pozytywnie zaskoczony. Jeżdżę nim już dwa lata - nie miałem żadnej poważniejszej usterki, silnik sprawuje się świetnie. Nie ma żadnej rdzy, przyspieszenie jest całkiem niezłe. Skrzynia biegów chodzi bardzo delikatnie, podobnie gaz (wystarczy go lekko musnąć i już ciśniemy :) ). Ogólnie - jeśli chodzi o \"stare\" auta, to Bravę zdecydowanie polecam.
Auto prowadzi się bardzo fajnie.
Troszkę widoczność ogranicza przednia belka, ale poza tym jest w porządku.
OK
Często mam problemy z zaparowanymi szybami. Oprócz tego auto niczym pozytywnym ani negatywnym sie nie wyróżnia.
W porządku.
Przy około 4 tysiącach obrotów silnik zaczyna chodzić dosyć głośno. Poniżej tego - chodzi ciszej niż inne auta, które miałem ostatnio okazję prowadzić, tj. Suzuki Swift i Ford Escort.
Niestety jeżdżę \"na dresa\", więc spalanie jest na pewno wyższe, niz gdybym bawił się w ecodriving; średnio w mieście spalam 9 litrów, ruszając na wysokich obrotach i takoż cisnąc po mieście. Kiedy starałem się jechać oszczędnie w dłuższej trasie, udało mi się według moich obliczeń zejść do ok. 6,5 l. Obecnie do pracy jeżdżę częściowo trasą, częściowo przez zakorkowane miasto - i oceniam, że średnio pali mi około ósemki.
Bravy nie \"stoją\" drogo, a są bardzo dobre. Mój egzemplarz właściwie się nie psuje, więc wart jest tych kilku tysięcy.
Klamci ciężko chodzą, poza tym wskaźnik temperatury silnika czasem szaleje. Poza tym - bez zastrzeżeń.
Mam ten samochód od dwóch lat i ani razu się nie zepsuł. Nie mam nic do dodania :)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 16V 103KM 76kW [l/100km]

7,9